Į pradžią
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
2012 m. gegužės 22 d., antradienis
LMSA veikla Naujienos Klauskite-atsakome Nemokami skelbimai Forumas Rinkos
Aplinkosauga
Naujienų srautas
Siųsti draugui   Spausdinimo versija
Alfa.lt: Aplinkos ministerija švaistosi milijonais

Daugiau kaip 14 milijonų litų – tiek per penkiolika mėnesių, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duomenimis, viešinimo paslaugoms išleido šešios ministerijos. Pirkimų „lyderis“ – AM – viešinimo paslaugoms išleido daugiau kaip 11 milijonų litų: ir Lietuvos mokesčių mokėtojų, ir Europos Sąjungos (ES),- informuoja naujienų portalas Alfa.lt

Straipsnį "Aplinkos ministerija švaistosi milijonais" parašiusi žurnalistė Saulė Pauliuvienė svarsto, kad viena vertus, aišku, kad be viešinimo paslaugų eilinis mokesčių mokėtojas gal net nežinotų, ką veikia Aplinkos ministerija. Antra vertus, ar jis tikrai norėtų, jog milijonai litų, pabrėžkime, neskelbiamų derybų būdu atitektų kompanijai, kuriančiai serialus? AM minime ne be reikalo – iš minėtų daugiau kaip 14 milijonų litų būtent jos klerkai viešinimo paslaugoms atseikėjo daugiau kaip 11 milijonų litų. Tai toji ministerija, kurios vadovas Gediminas Kazlauskas ne tik prieš kurį laiką dėl neveiklumo buvo atsidūręs prezidentės Dalios Grybauskaitės taikiklyje, bet ir nuskambėjo garsiosios buvusio ūkio ministro Dainiaus Kreivio pažymos skandale.

VPT duomenimis, nuo 2010 metų pradžios iki 2011 m. balandžio 4 dienos Aplinkos, Vidaus reikalų (VRM), Sveikatos apsaugos (SAM), Socialinės apsaugos ir darbo (SADM), Užsienio reikalų (URM) ir Susisiekimo (SM) ministerijos pirko viešinimo paslaugų už daugiau kaip 14 mln. litų.

Pirkimų „lyderis“ – AM – viešinimo paslaugoms išleido daugiau kaip 11 milijonų litų: ir Lietuvos mokesčių mokėtojų, ir Europos Sąjungos (ES). Taupiausiai su pinigais elgėsi SAM – teišleido kiek daugiau nei 92 tūkstančius litų.

AM „mėgsta“ neskelbiamas derybas

Aplinkosaugos mokymo, reklamos, žinių agentūrų, spausdinimo, meninės ir literatūrinės kūrybos bei interpretavimo, televizijos laidų kūrimo paslaugos – visa tai kainavo daugiau kaip 11 milijonų litų.

Supaprastintą atvirą konkursą „Viešinimo kampanijos apie ES 2007–2013 m. Struktūrinę paramą aplinkosaugai parengimo ir įgyvendinimo paslaugos“ laimėjo bendrovė „VIP Viešosios informacijos partneriai“. Sudarytos sutarties vertė – 750 tūkstančių litų. Dar beveik 22 tūkstančius litų „VIP Viešosios informacijos partneriai“ iš AM yra gavę, kai laimėjo supaprastintą atvirą konkursą „Projekto E-paslaugos „Aplinkosaugos leidimų išdavimas“ sukūrimas“ viešinimo paslaugos“.

Beje, ši bendrovė drauge su „Publicum“ grupe minimos kaip kompanijos, kurios viešojo sektoriaus pirkimuose atsiriekia liūto dalį. Detalė – per 2008 metų Seimo rinkimus „VIP Viešosios informacijos partneriai“ užsakinėjo rinkimų agitaciją Tautos prisikėlimo partijai (TPP), kuri į AM vadovus delegavo G. Kazlauską.

Bendrovė „Officeday“, laimėjusi supaprastintą atvirą konkursą, sudarė sutartį, kurios vertė – 34 tūkstančiai litų, bendrovė „Arx Baltica“ – beveik 30 tūkstančių litų vertės sutartį. Bendrovė „Lodvila“ po kelių supaprastintų atvirų konkursų sudarė sutarčių, kurių vertė – daugiau kaip 63 tūkstančių litų. Su bendrove „Antikos stilius“ sudarytos sutarties vertė – beveik 28 tūkstančiai litų.

Po apklausos procedūros privačių miškų savininkų konsultavimo miškininkystės tematikos žurnaluose paslaugos už 10 tūkstančių litų pirktos iš VšĮ „Baltijos miškai“, o po tokios pat procedūros už 8,5 tūkstančio litų bendrovė „Avenire“ turėjo suteikti meninės ir literatūrinės kūrybos bei interpretavimo paslaugų.

Tačiau tai – tik gėlytės, palyginus su tuo, kokios sumos buvo atseikėtos kelioms kompanijoms, su kuriomis vyko neskelbiamos derybos.

Kompanija „Videometra“, kurios vadovas – lietuviškųjų serialų krikštatėvis Rolandas Skaisgirys, po neskelbiamų derybų pažintinių gamtos laidų ciklui per nacionalinius transliuotojus kurti gavo iš viso 3,3 milijono litų. Po neskelbiamų derybų daugiau kaip 650 tūkstančių litų gavo viešoji įstaiga „Kultūros idėjų centras“, o bendrovė „Farba vita“ – beveik 550 tūkstančių litų.

Po neskelbiamų derybų dėl aplinkosaugos mokymo paslaugų sutarta su „Lietuvos ryto“ televizija. Sutarties vertė – 1,2 milijono litų. Už tai, kad būtų sukurtos televizijos laidos aplinkosaugos tematika, jos būtų parengtos transliuoti nacionalinių televizijų programose, su kompanija „RSVA Infor“ po supaprastinto atviro konkurso sudarytos sutarties vertė – 1,2 milijono litų.

Daugiau kaip 3,4 milijono litų – tokia sutarties vertė su delfi.lt. Už šiuos pinigus bendrovė įdiegė aplinkosaugos ir darnaus vystymosi aktualijų interneto portalą jau egzistuojančioje interneto svetainėje.

Aplinkos ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas naujienų portalą Alfa.lt tikino, esą mūsų turima informacija apie neskelbiamų derybų būdu vykusius pirkimus – neteisinga. Pateikiame jo poziciją: „VPT duomenys apie neva AM neskelbiamų derybų būdu vykdomus pirkimus neatitinka tikrovės. Konkursų nugalėtojai buvo išrinkti preciziškai vykdant viešųjų pirkimų procedūras, paskelbus viešuosius konkursus, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 20 dalyvių“.

Į tai, kaip vertinti minėtų viešinimo paslaugų pirkimo konkursą, pasigilinsime kitą kartą, o dabar telieka pridurti - remiantis Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenimis, kompanija „Videometra“, kuri nurodoma kaip AM tiekėja, dalyvavo 2 pirkimuose, juos abu laimėjo, sudarė 2 sutartis, kurių vertė – 3,348 mln. litų. Pirkimų, kuriuose šis tiekėjas vienintelis pateikė pasiūlymą, skaičius taip pat nurodytas – 2. Kalbame apie tuos pačius viešinimo projektus.

Beje, jeigu AM nepasitiki VPT pateiktais duomenimis arba – o tai irgi įmanoma – yra įsivėlusių klaidų, tuomet dar kartą reikia užsukti į Centrinio viešųjų pirkimų portalo internetinį puslapį. Jame nurodoma, kad AM organizuoja 31 proc. neskelbiamų pirkimų, skelbiamų pirkimų dalis – 69 proc. Pagal tą patį portalą, AM skelbiamų pirkimų vertė – 33,8 milijono litų (skaičiuojant nuo 2010 metų pradžios), o neskelbiamų – 14,5 milijono litų.

[...]

Pilną žurnalistės Saulės Pauliuvienės straipsnį "Aplinkos ministerija švaistosi milijonais" skaitykite Alfa.lt ...>>>

Žymos
Kazlauskas, milijonai, švaistymas
Griežtai draudžiama lietuvosmiskai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti lietuvosmiskai.lt kaip šaltinį.
    Daugiau naujienų
Komentarai

Jūsų vardas:
El. paštas:
  
Apsaugos kodas AntiSpam
  komentarų: 6

Alfa.lt: Aplinkos ministerija švaistosi milijonais
Rūšiuoti pagal: naujausius / geriausius spausdinti visus
 
2012-04-06 19:14 AM stebina spausdinti
Aplinkos ministerija zarsto milijonus savo draugams: pvz. buves "statybu generolas" Kazlauskas be konkurso skelbia nugaletoju savo draugo Kocio imone ir atriekia 550 tukst., dar puse mln. duoda taip pat su siuo veikeju susijusiai imonei.
Beje, idomiausia, kad laimejusi "konkursa" imone veikla vykde tik 3 men (visiskai sviezia), o Kocio patirtis leidybos versle - subankrotinta imone "Folio verso".
Taigi, labai iskalbinga...
Balsuoti Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras
2011-06-13 18:02 AM per 1,5 m pirkimams išleido 48 mln.lt spausdinti
Apie tai, kiek pinigų AM išleidžia viešinimui, naujienų portalas Alfa.lt jau rašė. Šį kartą pažiūrėkime, kur nukeliauja kiti viešiesiems pirkimams skirti pinigai – per pusantrų metų, remiantis Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenimis, ministerija sudarė sutarčių, kurių vertė – daugiau kaip 48 milijonai litų.

Sutarties dėl antrinių žaliavų surinkimo konteinerių pirkimo iš bendrovės „Strefa“ vertė – daugiau kaip 7 milijonai litų. Su valstybės įmone „Valstybinis miškotvarkos institutas“ sudarytos 5 sutartys dėl miškotvarkos paslaugų, kurių bendra vertė – 4,7 mln. litų.

Beveik 4 milijonų vertės sutartį AM sudarė su viešąja įstaiga „Gamtos paveldo fondas“ kartu su gamtininkų centru „Mini Zoo“, Lietuvos zoologijos sodu, Telšių miškų urėdija ir Petru Adeikiu – pirko lūšių ir didžiųjų apuokų veisimo nelaisvėje programų įgyvendinimo paslaugas.

Už Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje „EXPO 2010“ pagal projektą „F-LY Lithuania“ įgyvendinimo paslaugas AM kompanijai „Ekspobalta“ atseikėjo beveik 4 milijonus litų, daugiau kaip už 3,6 mln. litų iš kelionių agentūros „Vestekspress“ pirko ministerijos darbuotojų tarnybinių kelionių organizavimo paslaugas – beje, su šia kompanija sudaryta tik viena sutartis.

Dar beveik trijų milijonų litų vertės sutartis sudaryta su dviem bendrovėmis už aplinkosaugos leidimų informacinės sistemos sukūrimo paslaugas.

Didžiausių AM sudarytų sutarčių dešimtuke – jau minėta viešinimo sutartis su delfi.lt – vertė daugiau kaip 3,4 mln. litų, bendrove „Videometra“ – dvi sutartys, kurių bendra vertė daugiau kaip 3,3 mln. litų, bendrove „VIP Viešosios informacijos partneriai“ – vertė daugiau kaip 1,3 mln. litų, su kompanija „RSVA Infor“ – vertė 1,2 mln. litų.

Remiantis Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenimis, tarp kitų bendrovių, su kuriomis AM dažniausiai sudaro sutartis, yra ir jau VRM viešuosiuose pirkimuose minėtos bendrovės „Ernst&Young Baltic“ ir „VIP Viešosios informacijos partneriai“. Dar tarp tų, su kuriais dažniausiai sudaro sutartis AM, nurodyta „Lietuvos ryto televizija“.

Šaltinis: http://www.alfa.lt/print/11612692/
Balsuoti Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras
2011-06-06 13:56 žurmalistai nerimsta spausdinti
respublita.lt šiandien rašo: Politikų fantazijoms ribų nėra. Tai dar kartą įrodė aplinkos ministro Gedimino Kazlausko ryžtas muilo operas kuriančiai prodiusinei kompanijai “Videometra” išmokėti veik 1,2 milijono litų Europos Sąjungos - taigi mūsų visų - pinigų už televizijos serialą “Kelias namo”.

Tai pirmas ir, be jokios abejonės, skandalingiausias faktas, kai informacijos sklaidai, visuomenei informuoti apie gamtosaugos problemas pasitelkta ne aiški, suprantama, lengvai prieinama forma, ne dokumentika, o meninė kūryba. Tokia informacijos perteikimo forma vargu ar bus suprasta Briuselyje, juo labiau kad tai nenumatyta įstatymuose.

Atrodo, kad ministras G.Kazlauskas puikiai perpratęs teoriją, kad dėl visko “kalta aplinka”. Todėl jis pats ir neduoda muilininkams to milijono. Spyriojasi ir Aplinkos ministerijai pavaldi Aplinkos projektų valdymo agentūra, kurios tiesioginė pareiga - konstatuoti, kad serialo pagrindinė siužetinė linija - gamtosaugos idėjų viešinimas, o ne meilė ir intrigos. Agentūra puikiai žino, kad “Videometrai” išmokėjus milijoną Briuselis nepaglostys ir reikės tą milijoną grąžinti. Juolab kad konkursą laimėjęs “Videometros” projektas tikrovėje, tai yra kuriant serialą, pakito iš esmės. O tai, Briuselio biurokratų akimis, yra esminis pažeidimas, dėl kurio kalbos apie išmokamus pinigus nė būti negali. Vaizdžiai tariant, jei “Videometra” buvo įsipareigojusi pastatyti namą, o surentė pašiūrę, už darbą ji verta riestainio skylės. Kam jau kam, bet statybininkui G.Kazlauskui tai tikrai žinoma.
TOLIAU SKAITYKITE: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/respublikos_redakcijos_skiltis/negero_gyvenimo_kronika/
Balsuoti Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras
2011-06-03 10:19 xixi spausdinti
Pinigiai pinigėliai...einu ir aš į aplinkos ministeriją - gal ir man kas nubyrės... :) oi nubyrės... :D
Balsuoti Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras
2011-06-02 19:40 :( spausdinti
senai nebutu skolos valstybeje,jeigu ne tokie svaistymai(t.y "vagimas i savo kisene")
Balsuoti Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras
2011-06-02 19:38 Gabaliukai iš skandalingų faktų: spausdinti
Gedimino Kazlausko Aplinkos ministerija už 516 mln. litų banke gavo 200 tūkst. litų palūkanų, už indėlio tvarkymą nuskaičiuota 2,4 mln. litų.
Ir dideliu verslininku nereikia būti, kad sugebėtum suskaičiuoti - į banką įdėti pinigai turi duoti naudą, o ne nuostolį. Šio atvejo, kai Aplinkos ministerija vien per tris praėjusių metų mėnesius “praganė” per du milijonus litų, nedrįsčiau pavadinti aplaidumu. Tai jau nusikaltimas, kurį tirti privalėtų atitinkamos institucijos. Juk tai ne asmeniniai ministro G.Kazlausko, o mūsų visų pinigai. Kita vertus, šie į banką padėti milijonai yra gyvybiškai reikalingi finansavimo šaltinių neturinčiam Lietuvos verslui.

Medžioklei propaguoti - 100 tūkst. "atliekamų" litų.
Aplinkos ministerija rugsėjo pradžioje paskelbė supaprastintą atvirą konkursą šviečiamajai paslaugai “Medžioklės plėtrą skatinančių bei medžioklės kultūrą ir tradicijas puoselėjančių priemonių įgyvendinimas” pirkti. Įmantriai skambantis konkursas iš tikrųjų iššifruojamas paprastai. Ministerija pageidauja, kad visuomenė būtų plačiai informuojama apie siauro, išskirtinio ir privilegijuoto, apie 30 tūkstančių ginkluotų žmonių būrelio veiklą miškuose.

Apie pasiskraidymus į Afriką su jauna bendradarbe tur būt nereikia net priminti?
Apie jo pasiskraidymus ir su žmona ir be jos visi gerai žinom?

Šiandienos straipsnis vėl pasakoja apie Kazlausko išlaidavimą. O jis kaip sėdi savo poste, kaip tratino pinigus taip ir toliau sėdi ir nesijaudindamas tratina.
Geras ministras, labai geras, nepajudinamas kaip mūras. Reikalingas žmogus
Balsuoti Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras
Atgal
TEISĖS AKTAI
JŪS NARŠOTE NEPRISIJUNGĘ
  Prisijungti              Registruotis 
Skelbimai
Mediena (2)
Miškas (5)
Miško technika
Paslaugos (1)
Įvairūs (1)
 
Naujas
Paieška
 
PARAMA LMSA VEIKLAI


AKTUALU !!!
Skirkite  LMSA  2% Jūsų jau sumokėtų GPM mokesčių.
Išsamesnė informacija ...>>>

Įvykiai
2012-05-19
Lazdijų r. Krikštonių km. 2012-05-25 rengiamas LMSA Valdybos ir aktyvo posėdis (0)
2012-05-18
Kaune, LR žemės ūkio rūmuose 2012-05-22 organizuojama apskritojo stalo diskusija "Pasėlių deklaravimo 2012 m. problematika". (0)
2012-05-18
Portugalijoje gegužės 21-22 d.d.vyks Europos žemės savininkų organizacijos ELO Generalinė asamblėja (0)
2012-05-15
2012-05-24 Dubravos EMMU rengiamas seminaras "Škvalo pažeistų miškų atkūrimas" (0)
2012-05-15
2012-05-23 LR Žemės ūkio rūmai rengia apskritojo stalo diskusiją “Kooperatinių bendrovių pripažinimo žemės ūkio kooperatinėmis bendrovėmis (kooperatyvais) taisyklių tobulinimo galimybės” (0)
 1 2 Pirmyn -> 
Archyvas
NAUJIENLAIŠKIS
Naujienos el.paštu- užsiprenumeruokite!
Vardas
El. paštas
POPULIARIAUSIOS ŽYMĖS




Skelbimai - www.mirazas.lt
Miško gėlės-www.geliurojus.lt
LMSA REKOMENDUOJA
  

 

 

Apie projektą
Partneriai
Reklama
Kontaktai
Iš viso apsilankė: 4836412
Šiandien apsilankė: 559
Dabar naršo: 28
Ozo g. 10a, 08200 Vilnius, Tel.fax.: +370 5 2767590. K.Donelaičio g. 2, Kaunas, Tel.: +370 37 400363
© Lietuvos miško savininkų asociacija. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.