Naujienos

2006 - 10 - 26

* Metrologijos tarnyba užsimojo prieš miškininkus iš peties

Miškininkai ir medienos apdirbimo įmonės piktinasi reikalavimu tikrinti bei registruoti matavimo prietaisus ir vadina jį absurdišku. Tačiau tai numato Aplinkos ministerijos parengtas Metrologijos įstatymas, kuriame išlygų medienos apdirbėjams nėra,- rašo 2006-10-20 "Verslo žinios" žurnalistės Vilijos Jankutės straipsnyje "Miškininkai prieš  metrologus"



 
"Metrologijos inspekcija reikalauja visų matavimams naudojamų prietaisų privalomos patikros, kuri, žinoma, yra atliekama toje inspekcijoje ir yra mokama. To nepadariusiesiems yra skiriamos baudos. Nesuprantama, ką duoda įprastos, kiekvienoje parduotuvėje galimos įsigyti standartinės matavimo ruletės patikra metrologijos inspekcijoje ir kur čia Aplinkos ministerija įžvelgė grėsmę, kad nustatė tokius absurdiškus reikalavimus", - piktinasi Algis Gaižutis, Lietuvos miško savininkų asociacijos vadovas.

Algirdas Skripėta, Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininkas, tikina, kad tai yra tas pats, kas tikrinti parduotuvėje svarstykles.
"Man apskritai nesuprantama, kodėl įmonės, lentpjūvės naudoja metrologiškai nepatikrintas priemones, jei įstatymas tą numato. Juo vadovaujantis valstybinė metrologinė kontrolė taikoma visoms matavimo priemonėms, kurios naudojamos nustatant prekių, energijos, paslaugų kiekį ir vertę sveikatos apsaugos, veterinarijos, bankų, mokesčių ir kitose srityse", - teigia jis.

Įžvelgia lobizmą
Pasak Edmundo Petrausko, Nepriklausomų medienos matuotojų asociacijos prezidento, mūsų šalies metrologija – tai išimtis visoje Europoje.
"Metrologijos įstatymas sukurtas atsižvelgiant į ES nuostatas, tačiau taikomas per griežtai, ypač miškų sektoriuje. Europoje yra supaprastinta tvarka - gamintojas pats yra suinteresuotas patikrinti savo prietaisus ir gaminius, tokių patikrų medienos įmonėse ten nėra. Gamintojo prekės ženklas garantuoja, kad prietaisas yra kokybiškas. Medis juk neauga kaip vamzdis, kurį galima pamatuoti tiksliai. Tačiau miškininkystėje reikalaujama didelio tikslumo kaip parduotuvėje pardavinėjant cukrų ir kad įrankiai būtų užregistruoti, bet tai daryti nėra prasmės", - įsitikinęs jis.

Toliau skaitykite >>>