Naujienos

2009 - 04 - 02

* Diskusija: Ar gali ir nori girininkas atvirai išsakyti savo nuomonę?

Gerb. svetainės LIETUVOSMISKAI.lt lankytojai,

Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) paskutiniu laiku gauname daug informacijos su pasiūlymais dėl miškų tvarkymo, valdymo, naudojimo, informuojama apie konkrečius piktnaudžiavimo bei neatsakingo valstybės turto naudojimo faktus. Į asociaciją vis dažniau užsuka pasidalinti savo nuomone ilgametę patirtį turintys miškininkai, įvairiausių kitų profesijų ir pageigybių privačių miškų savininkai. Dar didesnis skaičius paskambina arba kreipiasi laiškais.

Gerbdami pilietiškai nusiteikusius žmonės negalime paprasčiausiai atsiriboti nuo jų keliamų skaudulių, juk į asociaciją kreipiasi dažniausiai išvaikščioję visus jiems prienamus valdžios koridorius ir jau nematydami kitos išeities. Kartu tai rodo augantį LMSA veiklos atstovaujant miško savininkų interesus pripažinimą, už ką esame jums dėkingi.

Per  š.m.kovo 3 d. vykusį Lietuvos miško savininkų asociacijos Valdybos posėdį be kitų klausimų buvo aptartas laiškas asociacijai, pasirašytas šešių girininkų, dėl suprantamų priežasčių panorėjusių išlikti anonimais. Vėliau iš urėdijų viešųjų ryšių specialistų rašomų straipsnių spaudoje sužinojome, kad matyt tie patys šeši Vidurio Lietuvos girininkai anoniminiu laišku kreipėsi ir prie LR Vyriausybės įkurtą Saulėlydžio komisiją.

Labiausiai nustebino miškų žinybos kai kurių vadovų neadekvati reakcija,  kuomet netrukus po LMSA Valdybos posėdžio plūstelėjo didžiulė nepasitenkinimų banga. Iš pradžių bandyta neigti patį faktą, kad kas nors iš miškininkų galėjo drįsti pasisakyti dėl pertvarkos miškų žinyboje būtinybės. Po to pasipylė užsakomosios TV laidos, mobilizuota Miškininkų sąjunga, kad per Girininkų bendriją būtų paneigtas minimas laiškas (Girininkų bendrijos raštas spausdinamas žurnalo "Mūsų girios" Nr.3. Jį mielai pateikiame jūsų žiniai  autorių sutikimu žemiau).

Stebint situaciją  iš šalies kyla pagrįsti klausimai:

1.Kodėl toks didelis susierzinimas ir tokios didelės pajėgos mestos prieš "kelių, neva girininkų išsakytas padrikas mintis", jei kreipimąsis yra nieko vertas?

2. Ar valdiškoje tarnyboje dirbantis miškininkas šiuo metu gali viešai ir nebijodamas prarasti darbą išsakyti savo nuomonę, kuri kartais nesutampa su generalinio urėdo nuomone? Kas gresia sąžiningai savo darbą dirbantiems, bet nebijantiems paskyti savo nuomonę girininkams (prisimenant, pavyzdžiui,  jau anapilin nuėjusį Stakliškių girininką Ramūną Ašmantą ir kt.)?

3. Kaip iki šiol miškų žinybos vadovai elgdavosi su gaunamais miškininkų nusiskundimais, kuriuose viešinamos negerovės? Juk vieša paslaptis,  kad miškų žinybos darbuotojai ne kartą bandė kreiptis į vadovus, anonimiškai informuodami apie rūpimus skaudulius, kurie paskui"nugesindavo" šias iniciatyvas.

LMSA negalime išspręsti tų problemų, kurios yra valdžios kompetencijoje.  Apie siūlymus ir problemas pareigūnai visų pirma turi būti informuojami, o besidomintys turėtų girdėti ne tik pritariančiųjų, bet ir oponentų argumentus. Viešai tą padaryti galite svetainėje www.lietuvosmiskai.lt, joje esančią informaciją atidžiai perskaito tikrai daugelis.

Siūlome visiems , turintiems savo nuomonę, pasinaudoti galimybe ir padiskutuoti. Viešumas yra pati veiksmingiausia priemonė negerovėms šalinti.

Pagarbiai,

Algis Gaižutis
LMSA pirmininkas

**************************************

 

Lietuvos miškininkų sąjungos Girininkų bendrijos

Dėl anoniminių pasiūlymų pertvarkyti valstybinių miškų sistemą

2009-03-12

 

Jau keletą metų kalbama apie būtinybę tobulinti ir reformuoti valstybinio miškų ūkio sistemą. Atliktos ar dar vykdo­mos studijos, rengiami planai ir projektai, kuriamos komisijos, vyksta posėdžiai ir pasitarimai.

Nenuostabu, kad demokratiškoje šalyje atsiranda įvairių visuomenės sluoksnių atstovų nuomonių. Ne išimtis - ir girininkai.

Lietuvos miško savininkų asociacijai kelių anoniminių girininkų pateiktame rašte, kuris svarstytas LMSA Valdybos posėdyje, išdėstytos mintys neatspindi oficialiosios mūsų nuomonės. Kaltinimai be įrodymų grobstymu, korupcija ir protekcionizmu - neatsakingi. Keista ir tai, kad pasiūlymai adresuojami ne aukštesnėms mūsų žinybos ar Vyriausybės instancijoms, kurios gali Vykdyti pertvarkymus, bet privačius interesus atstovaujančiai institucijai. Vien dėl to nesame įsitikinę, kad šio rašto autorius tikrai yra girininkas.

Lietuvos Girininkų bendrijos taryba, iš rinkta visos Lietuvos girininkų, savo nuostatas dėl vykdo mos valstybinių miškų žinybos reformos yra ne kartą išsakiusi ir pateikusi pasiūlymus, kokioms pertvarkoms girininkai pritartų, konkrečiai ir girininkijose.

Visuomet pasisakėme už kompleksinį ūkininkavimą valstybiniuose miškuose ir šiam modeliui alternatyvos nematome. Ne kartą esame pareiškę, kad mums nepriimtina reforma vykdoma ,,iš apačios", kai vykdant dabartines funkcijas, mažinamas tiesiogiai miške dirbančių kvalifikuotų darbuotojų skaičius. Tai gali nepataisomai pakenkti miškų atkūrimo, priežiūros, apsauginių, rekreacinių, visuomeninių ir kitų funkcijų vykdymo kokybei. Sutinkame, kad pertvarkymai yra reikalingi, bet jie turi būti vykdomi ne revoliuciniu, o evoliuciniu principu,apmąstytai ir pamatuotai.

Norime tikėti, kad Girininkų bendrijos nuomonė bus reikšminga, priimant labai svarbų sprendimą tobulinant valstybinių miškų ūkio valdymo, organizavimo bei ekonominio reguliavimo sistemą. 

Raimondas Juzikis
Girininkų bendrijos tarybos pirmininkas

**************************************