Naujienos

2005 - 01 - 10

Gydanti medžių energetinė galia žmogui (atnaujinta)

Gydanti medžių energetinė galia žmogui

Jau gilioje senovėje daugelis tautų buvo sukaupusios žinių apie įvairių medžių energetinį poveikį žmogaus sveikatai. Indų jogai aiškino, jog medžiai kaupia energiją, gaunamą iš kosmoso, gali ją skleisti aplinkoje, perteikti žmogui. Amerikos indėnai išmokė etnografą Karlą Kastanjedą miške ieškoti „jėgos medžių" ir gauti iš jų energijos...

Energijos tipai

Medžių gydomąja energija seniai pradėta naudotis ir Europoje. Pavyzdžiui, gal dabar, turėdami daugybę vaistų, mes ir nežinome, kad pušies žievę mūsų protėviai naudojo... dantų skausmui malšinti. Šią medieną dėdavo prie skaudamų kojų, sopančios galvos. Šiandien specialistai jau gerai žino, kokių medžių biolaukas naudingas žmogaus sveikatai, tačiau tyrimai tęsiami toliau, nes išaiškinta, jog medžiai turi ne tik magnetinę, gravitacinę, elektros energiją, bet ir dar kažkokią, kuriai tirti reikia specialių prietaisų bei metodų.

Tirdami šių augalų biolokacijos intensyvumą bei pobūdį, mokslininkai juos suskirstė pagal tris tipus: teikiančius energiją, ją paimančius ir neutralius. Šiandien tuos tipus operatorius lengvai nustato rėmeliu. Teikiantis energiją medis rankoje laikomą rėmelį atstums, ją siurbiantis – pritrauks, neutralus – paliks ramų.

Prie maitinančių savo energija priskiriami ąžuolai, akacijos, beržai, pušys, klevai, gluosniai, liepos, kaštonai, uosiai, šermukšniai, obelys. Pasisaviną žmogaus energiją – drebulės, topoliai, eglės, alksniai, ievos (prie jų žmogui reikėtų eiti, kai jo paties bloga energija, sukelta pykčio, stresų; šie medžiai pagerins savijautą išsiurbdami blogą energiją).

O jei nupjautas?

Ištirta, jog savo energiją, nors kiek silpnesnę, skleidžia ir nupjauti medžiai: rąstai, lentos, net pjuvenos. Prietaisai rodo, jog atitinkamą energiją skleidžia ir mediniai baldai, parketas. Tai jau buvo aišku ir iš to, kad žmonės senovėje, kaip jau minėta, gydė savo negalias dėdami prie kūno biologiškai aktyvių taškų medienos gabalus. Kiekvienas žmogus tų taškų turi daug: jie delnuose, pėdose ir kitur. Taigi jei, pavyzdžiui, baldai pagaminti iš ąžuolo (pasirodo, šią medieną verta rinktis ne vien dėl jos tvirtumo!), beržo lentų, jie ne tik spinduliuos gerą energiją bute, bet, žmogui tiesiogiai su jais kontaktuojant, gerins organizmo imuninę sistemą, gydys net chronišką poliartritą, normalizuos arterinį kraujospūdį. Įrodyta, jog ąžuolo baldai net gerina smegenų veiklą (verta ant tokių sėdėti mokantis!), o beržo medienos baldai padės nugalėti gripą, slogą.

Namuose verta turėti ir kitų pirmosios grupės medžių medienos – pušies, uosio, liepos, obels – daiktų. Jie kelia bendrą organizmo tonusą, stiprina atsparumą ligoms.

Antros grupės medžiai, išsiurbiantys neigiamą energiją, augantys padeda malšinti uždegiminius procesus, tačkiau gaminti iš drebulės, eglės, topolio ar alksnio baldus bei namų daiktus nerekomenduojama, nes jie gali (žmogui nuolat su jais kontaktuojant) pabloginti sveikatą.

Medienos nemaišykime

Mes gerai jaučiamės mediniame name. Juos nuo seno žmonės stato iš ąžuolinių, pušinių rąstų, lentų. Tačiau reikia žinoti, jog tokiuose namuose iš tos pačios medienos turi būti padaryti ir baldai. O jau jokiu būdu negalima baldo gaminti iš įvairios medienos. Tai anuliuotų jo gydomąsias galias. Nors jų energija ir teigiama, bet skirtinga. Senose sodybose ir šiandien galima užtikti tvirtai suręstų ąžuolinių baldų, krėslų, suolų, spintų, komodų. Jie teikė džiaugsmą ir sveikatą mūsų senoliams. Matyt, šie žinojo apie medžio gydomąsias galias, skleidžiamą vienokią ar kitokią energiją, tad ir gamino krėslus ne tik su glaudžiai, patogiai nugarą liečiančiais atlošais, bet net ir su viršutiniu išlenkimu, skirtu atlošti ir pasidėti pavargusiai galvai. O jei dar pasidėsi kojas ant ąžuolinio suolelio! Per basų kojų padus į tavo kūną plūs gaivinanti energija.

Taip tiesino stuburą

Mūsų seneliai gamino dar vieną (dažniausiai ąžuolo) baldą, kurį mes jau užmiršome: tai kietas suolas atverčiamu viršumi su skrynele patalynei sudėti – viengulis baldas. Ant jo buvo dedamas čiužinys. Paguldyti ant tokio baldo, tikriausiai pradėtume skųstis dėl jo kietumo. Bet užtat tie, kurie augdami ant tokio gulto kasnakt išsitiesdavo, nežinojo tokios bėdos (šiandien tokios dažnos) kaip iškrypęs stuburas!

Taigi senus baldus verta atnaujinti, jais naudotis, nes jie ir šiandien teiks mums sveikatą. O jei, jūsų nuomone, to-kie baldai gadina interjerą (nors iš tikrųjų priešingai!), galima sumaniai juos pridengti įdomiu užtiesalu. Tam mūsų moterys išradingumo nestokoja.

Norisi priminti ir dar vieną svarbų dalyką: baldai negali būti sukalti metalinėmis vinimis, suklijuoti sintetiniais klijais. Kuo mažiau metalinių detalių (varžtų, vyrių dažniausiai atsisakyti neįmanoma), tuo stipresnė bus medienos skleidžiama energija.

Žinoma, jei žmogus serga rimtai, baldų spinduliuojama energija jau negali atstoti specialaus gydymo. Bet jų teikiamas efektas seniai įrodytas.

Parengta pagal : "Namai pagal mus" http://www.pagalmus.lt/01oct/baldai.htm


MEDŽIAI DONORAI, MEDŽIAI VAMPYRAI

Seniai pastebėta, kad tarp žmogaus ir medžio yra tam tikras ryšys. Jau senovėje jogai mokėjo pasirinkti medžius, kurie buvo teigiamos bioneregijos šaltiniai. Šių dienų inžinerinės biolokacijos visuomeninės asociacijos, egzistuojančios kai kuriose Europos šalyse, teigia, kad vieni medžiai žmogui gali suteikti teigiamos energijos, kiti išsiurbti neigiamą energiją. Pirmieji vadinami medžiais donorais, antrieji - medžiais vampyrais. Iš medžių donorų pagal skleidžiamos energijos galingumą paminėtini ąžuolai, pušys, beržai, akacijos, šermukš­niai, klevai, kaštonai, gluosniai, liepos.
Skleidžiamos energijos galingumas priklauso ir nuo geografinės platumos. Lietuvoje, anot šios srities specia­listo Romualdo Oginskio, stiprus donoras yra šermukš­nis. Sunkiai sergantiems ligoniams, ypač vyresnio amžiaus, reikėtų prie lovos pamerkti kelias šermukšnio šakeles. Neigiamos energijos medžių (vampyrų) grupei priskiriamos eglės, drebulės, tuopos, ievos, alksniai. Teigia­ma, kad, ilgesnį laiką pabuvę drebulyne, pajusime galvos skausmą. Nepatariama užmigti po drebule ar tuopa.
Jei žmogus neserga jokia liga, tačiau jaučia protinį ir fizinį nuovargį arba paprasčiausiai norėtų papildyti ener­gijos atsargas, geriausiai pabūti prie medžių donorų. Sveikam žmogui ilgai būnant prie medžių vampyrų gali pradėti skaudėti galvą, apimti miegas. Medžiai vampyrai padeda, kai sergama įvairiomis infekcinėmis ligomis. Esant uždegimams, spazmams jie ištraukia neigiamą ener­giją. Sergantiems patariama pirmiausia pabūti prie medžio vampyro, o paskui - prie donoro.
Kokia turi būti kūno padėtis „bendraujant" su medžiu? Rekomenduojamos trys: pirma - žmogus prie medžio liečiasi nugara, antra - liečiasi krūtine ir pilvu, trečia - liečiasi delnais (ši padėtis tinka žmonėms, kurių jautri del­nų oda). Pirmoji padėtis labiau tinka vyrams, antroji - mote­rims. Prigludus prie medžio reikia įsivaizduoti, kad pamažu su juo susilieji, kad tai malonu. Reikia pasirinkti tvirtą ir sveiką medį. Vieta, kurioje auga medis, turi būti ekologiškai švari. Pasak R. Oginskio, ar medis pasiruošęs su žmogumi pasidalinti savo energija, galima patikrinti ir taip. Per sprindį lygiagrečiai su medžio kamienu išskėstais pirštais laikome dešinę plaštaką (kairiarankiai - kairę). Jei po keliolikos ar keliasdešimties sekundžių pirštų galai ar delnas pradeda šilti, pajuntame dilgčiojimą, medis linkęs su mumis bendrauti.
Bendraujant su medžiu būtina mintimis pakilti medžio stiebu, apsižvalgyti, žvilgtelėti į kosmoso begalybę, pajusti sulčių tekėjimą stiebu, kuo daugiau susilieti su medžiu, jausti, kad esate vienas organizmas. Tokioje būsenoje gali­ma patirti daug malonių akimirkų - nuo švelnaus saulės spin­dulio, lengvo vėjelio iki galingos jėgos, einančios iš žemės, pajautimo. Bendravimo su medžiu seanso metu grįžta laimės, kaip natūralaus pasaulio būvio, pojūtis.
Svarbu ir tai, kuriuo metu būsime prie medžio. Pavyzdžiui, prie ąžuolo patariama būti nuo 21 iki 3 vai. (ne­veiksmingas „bendravimas" nuo 15 iki 17 vai), prie kašto­no - nuo pirmos valandos nakties iki penkių ryto, prie lie­pos - taip pat naktį. Beje, liepos energija labai švelni.
Kai kurie bioenergetikai teigia, kad pajusti medžių energiją galima ir neprisilietus prie jų, kai medžiai vie­nas nuo kito yra per 5-7 metrus, pavyzdžiui, alėjose. Ten medžių biolaukas gana stiprus. Taigi įsikrauti ar išsikrauti galime ir vaikščiodami alėja.
Kaip žmogui žinoti: jam trūksta energijos ar turi jos perteklių?
Žinoma, geriausiai apie tai pasakys gydantis gydyto­jas. Pasak bioenergetikų, jeigu esate apatiškas, vangus, lėtai reaguojate į aplinką, sumažėjęs odos elastingumas, vadinasi jums trūksta energijos, pats laikas „pabendrauti" su beržu, šermukšniu, kaštonu ar kitu medžiu donoru. Jei padidėjęs kraujospūdis, kamuoja spazmai, uždegimai, skausmai, ge­riausia priglusti prie eglės, alksnio, tuopos, ievos, drebulės. Veikia ir medžių nuopjovos, lentelės, šakelės.
Mūsų kurortuose - Druskininkuose, Juodkrantėje poilsiautojai lengvai gali rasti teigiamos ir neigiamos energijos medžių. Šiose vietovėse, be vyraujančių pušynų (teigiama ener­gija), yra ir juodalksnių (neigiama energija). Juodkrantėje tokie juodalksniai yra prie Kuršių marių, o Druskininkuose - bev­eik miesto centre, palei Ratnyčėlę einant Nemuno link. Raginame visus dažniau „bendrauti" su medžiais ir patiems įsitikinti jų skleidžiamos energijos veiksmin­gumu. O mokslas ateityje dar tars žodį.

Parengta pagal : Rietavo urėdijos informaciją
http://www.rietavouredija.lt/miskai.php