Naujienos

2010 - 04 - 07

STT akiratyje generalinis urėdas ir urėdijos aferos (Alfa.lt)

2010-04-07
Kiek daugiau kaip prieš mėnesį STT apsilankė pas generalinį urėdą Benjaminą Sakalauską. Generolą, kaip jį vadina visi kartu dirbantys ar jį pažįstantys. Atliko kratą, konfiskavo apie 50 tūkst. Lt. Yra pradėtas ir ikiteisminis tyrimas. Panašų reidą STT atliko ir pas Valkininkų urėdą, ten susirinko 2008 m. finansinius dokumentus, kuriuose, kaip spėjama, klastojamas metinės ūkinės veiklos balansas,- 2010-04-07 informuoja Alfa.lt straipsnyje "STT akiratyje – miškų „generolas“ ir urėdijos aferos".
*******************************

lietuvosmiskai.lt komentaras: cituojamas straipsnis iššaukė dar didesnę portalo Alfa.lt ir GMU priešpriešą.  2010-04-08 Generalinė miškų urėdija pranešime "Trileris peraugo į parodiją"  kategoriškai neigia Alfa.lt skelbtą informaciją, apkaltindami sąmoningu šmeižtu ir  grasindami baudžiamąja atsakomybe. Pasak GMU, jokios kratos niekur nebuvo atliekamos ir niekas nebuvo konfiskuota.
Pažymėtina, kad GMU įvertino svetainėje lietuvosmiskai.lt operatyviai skelbiamas naujienas, tradiciškai priskirdami  ir nebūtų nuopelnų.

Tikimės, kad tikroji tiesa išaiškės, o kaltieji sulauks pelnyto atlygio. Savo ruožtu stengsimės ir toliau pateikti mūsų svetainės lankytojams visapusišką informaciją apie miškų sektoriaus aktualijas.
**************************

 

.Keletas citatų iš straipsnio:

[...]

Galima tik spėti, ar toks dėmesys Generalinei urėdijai atsirado po to, kai jos veiklą pradėjo tikrinti Valstybės kontrolė ar tada, kai ant prezidentės stalo ir Generalinėje prokuratūroje nugulė išsami informacija „apie valstybiniuose miškuose įsisenėjusias, metų metais neišspręstas problemas“. Jų už šitų valstybinių miškų valdytojų durų susikaupė tiek daug, kad nepakaks ir poros savaičių jas visas aprašyti. Tačiau mes pabandysime...

[...]

Filmavimo kameroms – 50 mln. Lt. Alfa.lt jau rašė apie netvarką, kuri bėgant metams įsisuko į valstybinius miškus, ir juos prižiūrinčią kontorą – Generalinę urėdiją. Po straipsnio ši žinyba kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, o mes keliame turimus dokumentus ir detalizuojame ankstesnę informaciją.

Finansus ir miškų reikalus išmanantys žmonės didžiausia šių dienų afera šiuo metu vadina filmavimo kamerų diegimą urėdijose. Oficialiai tai vadinama antžeminės automatinės miškų gaisrų stebėjimo sistemos diegimu.

 [...]

Programa neveikia, bet mokėti reikia. Šis brangus sumanymas labai jau primena ankstesnę, maždaug septynerių metų senumo Generalinės urėdijos avantiūrą – visiškai nesėkmingą programos „Miško skaita“ diegimą. Jos tikslas buvo sujungti visų urėdijų programas į vieną. „Miško skaitą“ Generalinė urėdija pirko iš bendrovės „Proto technika“. Buvo sumokėta ne tik už projekto įdiegimą, bet mokama iki šiol. Kas metus už šios programos naudojimą ir priežiūrą urėdijos bendrovei sumoka... beveik 1,5 mln. Lt. Nesvarbu, kad pastarosios perka įvairią gedimams šalinti reikalingą įrangą, o Generalinėje urėdijoje sėdi kvalifikuoti informacinių technologijų specialistai.

  [...]

Visą žurnalistės Eugenijos Grižibauskienės straipsnį "STT akiratyje – miškų „generolas“ ir urėdijos aferos" skaitykite portale Alfa.lt...>>>