Naujienos

2010 - 04 - 08

Prakalbta apie galimus urėdų "mokesčius" į neva GMU „juodąją“ kasą (Alfa.lt)

lietuvosmiskai.lt komentaras: Valstybinę miškų žinybą krečia skandalas,  menkinantis visų miškininkų vardą. Panašu, kad apie visokias negeroves žurnalistams prabilo ne eiliniai darbuotojai, o gerai informuoti ir urėdijų vidinę "virtuvę"  išmanantys.  Portalui Alfa.lt paviešinus kelis kritinius straipsnius apie Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos veiklą GMU apkaltino naujienų portalo žurnalistę E.Grižibauskienę viešoje erdvėje skleidžiamu brutaliu šmeižtu, kuris ne tik pažeidžia žurnalistų etiką, bet ir gresia baudžiamąja atsakomybe. Generalinis urėdas B.Sakalauskas dėl straipsnių  kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Į tai reaguodamas portalas Alfa.lt pažadėjo toliau viešinti išsamią informaciją apie valstybinių miškų valdytojų veiklą, pasak portalo- jau nugulusią Generalinėje prokuratūroje. Kas teisus, kas kaltas-parodys laikas. Viena aišku-  nebūna dūmų be ugnies. Tad siūlome susipažinti su žurnalistės Eugenijos Grižibauskienės 2010-04-08 paskelbtu straipsniu "Ar egzistuoja Generalinės urėdijos „juodoji“ kasa?" ir vertinti aprašomą situaciją patiems.

*********************************

Keletas  straipsnio citatų:

[...]

Į „juodąją“ kasą – kas mėnesį po 20 tūkst. Lt? Papiktindama skaitytojus, kurie reikalauja čia ir dabar atskleisti savo informacijos šaltinius, pasakysiu, kad jie informavo, jog toji neoficialioji metinė rinkliava – vieša paslaptis. Tos pačios „generolo“ mylimos ir globojamos „savos“ urėdijos, o tokių maždaug pusė, per metus į „juodąją“ kasą surenka apie 600 tūkst. Lt.

Alfa.lt šaltiniai byloja, kad mėnesio norma, kurią urėdai turi įvykdyti, yra apie 20 tūkst. Lt. Mainais už tai jiems, pasakojama, leidžiama daryti daug legalių ir nelegalių dalykų. Na, kad ir elgtis su valstybiniu mišku kaip su savu. Rasti būdų, kaip susigrąžinti „įmokas“.

„Juodoji“ kasa turi savo paskirtį – reikia ir partijas, ir žiniasklaidą pamaitinti, gerus teisininkus pasamdyti, per daugybę metų susiformavusią, tačiau iš vidaus klibėti pradėjusią sistemą gelbėti...

[...] 

Kodėl dega medkirtės. [...] Štai Panevėžio urėdija ėmė ir nusipirko daugiau kaip milijoną litų kainuojančią medkirtę. Už padėvėtą mokėjo kaip už naują. Kai auditoriai pareikalavo sudaryti komisiją ir nustatyti tikrąją šio pirkinio vertę, medkirtė ėmė ir supleškėjo. Kaip sakoma, visi galai į vandenį. Tyrimą atlikti norėjusi auditorė buvo atleista iš darbo.

[...]  

Pilną žurnalistės E.Grižibauskienės 2010-04-08  straipsnį "Ar egzistuoja Generalinės urėdijos „juodoji“ kasa?" skaitykite portale Alfa.lt ...>>>