Naujienos

2010 - 04 - 13

LNK „Paskutinė instancija“ 2010-04-13: kaip komisarai-medžiotojai draugužius gina

 

„Stogas“. Atrodo, kad šio vaidmens ėmęsis medžiotojas, policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas nusiteikęs apginti medžiotoją, irgi komisaro (tik Marijampolės) pavaduotoją, įtariamojo kontrabandininko draugužį Edvardą Bukotą. V.Račkauskas toks ryžtingas, kad labai tikėtina, jog darbo neteks ir bus baudžiami septyni policijos pareigūnai, apskundę Generalinei prokuratūrai jį, V.Račkauską, Kauno apygardos vyriausiąjį prokurorą Kęstutį Betingį ir Marijampolės apskrities policijos viršininką Kęstutį Kalinauską,- apie skandalingą istoriją 2010-04-13 dienraščio "Lietuvos žinios" straipsnyje Vsio zakonno“: policijos komisarų versija" pasakoja žurnalistė Rūta Janutienė (Grinevičiūtė).
***************************************************************
Keletas epizodų:

[...]

"Aš sakau: tose apylinkėse aš nemedžioju", - sako V.Račkauskas. "O su Marijampolės policijos vadu pamedžiojat?" - "Gal aš neatsakysiu į šitą klausimą" - "O kodėl?" - "Čia mano asmeninis gyvenimas", - sako šalies policijos generalinio komisaro pavaduotojas apie bendras medžiokles su tuo, kurio pavaduotoją susekė septyni nestandartiniai policininkai iš Kalvarijos.

Dainius Gaižauskas, vienas iš septynių pareigūnų, kurie V.Račkauską, K.Betingį ir K.Kalinauską apskundė Generalinei prokuratūrai, nenoriai atskleidžia ir savo jausmus: "Kai viskas ėmė taip klostytis, jautėmės šlykščiai. Visi - šlykščiai. Įtarimai pareikšti dėl kontrabandos, dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams. Vadovai viską žino, ir jokios reakcijos. Vietoj to tie patys asmenys, tas pats asmuo (E.Derenčius), organizuoja medžiotojų būrelio susirinkimą policijos komisariato salėje, kur net profsąjungos susirinkimui reikia vadovo leidimo", - pasakoja apie policijos ir įtariamų kontrabandininkų bendradarbiavimo glaudumą D.Gaižauskas. K.Kalinauskas patvirtina: jis davęs leidimą E.Derenčiaus vadovaujamo medžiotojų būrelio susirinkimams policijos komisariato patalpose.

Kalvarijų septintukas, prieš imdamasis beprecedenčio veiksmo - skundo prieš aukščiausiuosius teisėsaugos pareigūnus, - svarstė alternatyvą - mesti darbą policijoje. "Nusivylimas buvo, baisus nusivylimas. Aš taip dirbti nenoriu, nes man gėda" - sako D.Gaižauskas ir naivokai priduria esąs įsitikinęs, kad policija negali tapti kažkieno UAB'u. 
[...]

Apie policijos komisarus miške, medžioklėje  ir kitur - 2010-04-13 (antradienio) vakarą 19.40 „Paskutinė instancija“ per LNK