Naujienos

2010 - 05 - 27

Pasigirdo mokslininkų prognozių apie 2014 atslenkantį ledynmetį

Chabibullo Abdusamatovas, iš Uzbekistano kilęs rusų astrofizikas, mano, kad pasaulinio atšilimo era baigėsi ir po 42 mėnesių žmonijos laukia naujo ledynmečio pradžia, - praneša 2010-05-27 naujienų portalas DELFI remdamasis svetainės factnews.ru straipsniu.

Pulkovskaja astronomijos observatorijos kosminių tyrimų skyriaus vadovas ir projekto „Astrometrija", kurį vykdo daugiatikslės kosminės sistemos Rusijos sektorius, vadovas įsitikinęs, kad artimiausiu metu jam pavyks gauti konkrečių įrodymų apie neišvengiamą šio laikotarpio artėjimą. Chabibullo Abdusamatovo manymu, ledynmetis prasidės staigiai susilpnėjus Saulės spinduliavimo intensyvumui. Pastaruosius 100 metų Saulės spinduliavimo intensyvumas tik stiprėjo, tačiau dabar mokslininkai pastebi priešingą tendenciją. Kaip pažymi astrofizikas, mes atsidūrėme ant pasikartojančio „mažojo ledynmečio", kuris buvo pastebimas šiauriniame Žemės pusrutulyje XIV-XIX a., slenksčio.

Kaip pabrėžia Rusijos astrofizikas, apie tai, kad saulės aktyvumas pasiekė minimalią fazę, liudija sumažėjęs Saulės dėmių skaičius. Dar prieš dvejus metus apie šį reiškinį ir būsimą mažąjį ledynmetį kalbėjo ir NASA tyrėjai. Kaip pabrėžė tuomet tyrėjai, tokio mažo dėmių skaičiaus Saulės paviršiuje nebuvo daugiau nei pusę amžiaus. Būtent prieš dvejus metus JAV mokslininkai priminė, kad 1645-1715 m. laikotarpiu buvo užfiksuotas precedentų neturintis Saulės aktyvumo minimumas, ir tuo metu Žemėje buvo „mažasis ledynmetis" - ypač šaltų žiemų laikotarpis.

Kaip mano Rusijos mokslininkas Chabibullo Abdusamatovas, nepaisant to, kad pasaulinio atšilimo problema nebegresia, žmonijai nėra kuo džiaugtis, nes kai planeta atšąla, vyksta daug baisesnės katastrofos, nei pasaulinio atšilimo laikotarpiu.