Naujienos

2010 - 07 - 12

Gydytojas pataria: Ko negalima daryti norint ištraukti erkę?

Kasmet vis labiau aktyvėjančios erkės gąsdina pasirinkusiuosius poilsį gamtoje. Kaip atskirti erkės įkandimą ir ko negalima daryti norint ją ištraukti?LTV laidoje "Labas rytas" pataria gydytojas Marijus MOTIEJŪNAS.

Visuose Lietuvos rajonuose yra erkių, turinčių savyje erkinio encefalito virusą arba Laimo ligos sukėlėjų - borelijų. Nustatyta, kad vidutiniškai kas 10 Lietuvos erkė yra užsikrėtusi vienu ar net abiem minėtųjų ligų sukėlėjais. Erkės įsisiurbimo žmogus nejaučia ir po dienos kitos, prisisiurbusi jo kraujo, erkė nukrenta. Todėl apie trečdalį ligonių teigia, kad erkė jam nebuvo įsisiurbusi.

Sužinoti apie užsikrėtimą Laimo liga galima ir būtina dar nepasireiškus jos simptomams, nes nustačius užsikrėtimą skiriamas trumpas prevencinio gydymo kursas. O nustatyti tai galima ištyrus įsisiurbusią erkę arba paciento kraują. Erkę tyrimui būtinai reikia ištraukti nesužalotą ir gyvą. Traukti reikia pincetu (suėmus kuo arčiau odos), atsargiai, pamažu, statmenai, pasukant prieš laikrodžio rodyklę. Jei tai pavyktų, ištrauktą gyvą erkę kartu su keletu žolės lapelių reikia įdėti į švarų buteliuką ir skubiai pristatyti į specializuotą laboratoriją. Iki tol ją reikėtų laikyti šaldytuvo apačioje.

Visą reportažą galite peržiūrėti LRT laidų archyve (spauskite čia...>>>)