Naujienos

2010 - 07 - 14

Už sklypo pirkimo sandorį nesumokėti mokesčiai pasivijo po 5 metų

Medienos gaminių įmonės „Fraxinus“ savininkui ir vadovui Dirkui Bartelsui prieš penkerius metus išvengiant mokesčių pavyko išgryninti daugiau kaip pusę milijono bendrovės lėšų. Iš savo sugyventinės vokietis už smarkiai padidintą kainą įsigijo žemės sklypą aplink įmonės patalpas Kaišiadorių rajone. Bendrovė privalėjo deklaruoti sandorį ir sumokėti 33 procentus jo dydžio gyventojų pajamų mokesčio, bet tokios prievolės neatliko. Tad dabar Valstybinė mokesčių inspekcija įpareigojo bendrovę sumokėti beveik 300 tūkstančių litų nuslėptų mokesčių,- informuoja 2010-07-14 lrytas.lt Arūno Karaliūno straipsnyje "Sklypą nusipirko iš savęs".

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai sandoriu susidomėjo sužinoję, kad žemė Kaišiadorių rajone buvo įvertinta beveik tiek pat, kiek, pavyzdžiui, sostinės pakraštyje. Paaiškėjo, kad bendrovė „Fraxinus“ 2005-aisiais žemės sklypą pirko už 720 tūkst. litų. Nekilnojamojo turto registre šio turto vertė įvertinta vos 84 tūkst. litų.

Nepriklausomų vertintojų nuomone, pirktas žemės sklypas negali kainuoti brangiau kaip 211 tūkst. litų – tai maždaug triskart mažiau nei sandorio vertė. Pusė milijono litų grynaisiais iš įmonės kasos pardavėjai buvo išmokėta net nesudarius žemės sklypo pirkimo ir pardavimo sutarties.

Vilniuje veikia „Fraxinus“ biuras, o gamybos cechai - dviejose Kaišiadorių rajono gyvenvietėse – Žiežmariuose ir Antakalnyje.

Pilną straipsnį "Sklypą nusipirko iš savęs" skaitykite www.lrytas.lt ... >>>