Naujienos

2010 - 09 - 01

Anykščių rajono "Elmos" medžiotojų klubo nariai skęsta priešpriešos liūne

Visais laikais aristokratų pomėgiu laikyta medžioklė Anykščiuose ėmė kurstyti pačias žemiausias aistras. Šį nepigiai atsieinantį užsiėmimą pamėgę įtakingi rajono vyrai ėmė vieni kitus kaltinti intrigų rezgimu, šmeižtu, nusižengimu įstatymams ir net susidorojimu. Apie tai, kaip brakonieriaujant kolegas sulaikę ir tai paviešinę medžiotojai buvo pašalinti iš  medžiotojų klubo ir net per teismus negali sugrįžti, - pasakoja 2010-09-01 dienraštis "Lietuvos žinios".
Buvę  Anykščių rajono "Elmos" medžiotojų klubo nariai Sigitas Andriuškevičius ir Alvydas Eimontas . Iš medžiotojų klubo pašalinti vyrai net teismuose kovėsi dėl teisės vėl tapti jo nariais. Atstumtieji tikino, jog narystės neteko todėl, kad paviešino kolegų brakonieriavimo faktą.

Konfliktas prasidėjo, kai A.Eimontas savo žemės valdose užtiko keturis "Elmos" klubo medžiotojus, važinėjančius dviem automobiliais. Paklausti, ką čia veikia, vyrai nesiteikė pasiaiškinti, nuo jų sklido įtartinas kvapas. "Tuomet mudu su S.Andriuškevičiumi apie neaiškią medžioklę pranešėme "Elmos" klubo vadovui Dainiui Ambrasui, iškvietėme policiją, kartu su pareigūnais sulaukėme dar dviejų savo klubo narių. Vienas jų - Anykščių rajono policijos pareigūnas, išgarsėjęs visoje Lietuvoje kaip karvę nušovęs snaiperis, antrasis - advokatas iš Vilniaus. Šių vyrų nurodymu mūsų kviesti policijos patruliai išvyko, o mes likome kvailių ir skundikų vietoje", - kalbėjo A.Eimontas.

 Jis tikino kitą rytą savo valdose aptikęs nušauto žvėries kraujo. Tačiau mįslingas laimikis niekur nebuvo fiksuotas, nors A.Eimonto žemėje, patenkančioje į "Elmos" medžiotojų būrelio plotus, tądien medžioti buvo leidžiama. "Neabejodami, kad mūsų kolegos pasielgė kaip brakonieriai, šį nederamą faktą pradėjome viešinti. Už tai ir buvome išmesti iš medžiotojų klubo", - pabrėžė S.Andriuškevičius.

[...]

Atgal neįsileis. "Medžioklė - galimybė atsipalaiduoti. Įsivaizduokite, kaip jaustis nuvykus į medžioklę, kai vyksta tokios intrigos", - mano "Elmos" medžiotojų klubo pirmininkas D.Ambrasas. Jis pareiškė, kad brakonieriavimo faktas, kurio nepatvirtino nei teisėsaugininkai, nei aplinkosaugininkai, tėra A.Eimonto ir S.Andriuškevičiaus vaizduotės vaisius. "Jie pradėjo šmeižto kampaniją. Nesiliauja intrigos ir pykčiai, plūsta skundai", - sakė klubo pirmininkas.

Nors du teismai įpareigojo grąžinti A.Eimontą ir S.Andriuškevičių į klubą, D.Ambrasas tikina, kad to nebus padaryta. "Dar turime galimybę kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą. Taip ir padarysime. Tikimės, kad proceso baigtis bus mums palanki", - vylėsi medžiotojų lyderis.

 [...]

Visą Daivos BARONIENĖS straipsnį "Medžiotojai nusitaikė vieni į kitus" skaitykite 2010-09-01 "Lietuvos žiniose" ...>>>