Naujienos

2010 - 12 - 30

AM: sulaikyti tris stirnas nušovę medžiotojai-brakonieriai

Aplinkos apsaugos agentūra ir Policijos departamentas visą žiemos medžioklės sezoną griežtai kontroliuos medžiotojus. Aplinkosaugininkai ir policijos pareigūnai sugriežtins medžioklinių ginklų naudojimo kontrolę,- 2010-12-30 informuoja Aplinkos ministerija.

Siekiant užkirsti kelią galimiems Medžioklės taisyklių pažeidimams ar net nelaimėms, aplinkosaugininkai ir policijos pareigūnai organizuos bendrus reidus, kurių metu bus tikrinama ar teisėtai ir pagal nustatytus reikalavimus nešiojami ginklai ir šaudmenys, ar vežamų ginklų kiekis, numeriai, kalibrai atitinka įrašus išduotuose leidimuose, bus aiškinamasi, ar ginklų neveža ir nenaudoja neblaivūs, apsvaigę asmenys.

Birštono policijos komisariato ir Alytaus RAAD Prienų rajono agentūros pareigūnų bendradarbiavimas jau davė pirmuosius rezultatus – ankstų gruodžio 20-osios rytą buvo sulaikyti tris stirnas nušovę brakonieriai: 22 metų M.Ž. ir 23 metų D.M. Pažeidėjai yra pusbroliai. Abu šiuo metu gyvena Kaune, tačiau puikiai pažįsta vietoves – jie čia užaugo, o jų tėvai ir artimieji gyvena Prienuose ir Birštono savivaldybėje.

Pasak pačių brakonierių, jie, pasiėmę medžioklinius šautuvus su optiniais taikikliais, naktį iš sekmadienio į pirmadienį galingais subaru automobiliais Škėvonių kaime surengė „safari“. Vienas vairavo, o kitas šaudė per automobilio langą. Pastebėję tris stirnas, pradėjo šaudyti. Dvi nušovė iš karto, o trečiąją – sužeidė. Nušautąsias parvežę į tėvų namus, grįžo ieškoti trečiosios. Aptikę nušovė ir tą. Kai negyva stirna jau buvo atsidūrusi vieno automobilio bagažinėje, brakonierius sulaikė pareigūnai.

Automobilio bagažinėje aptikę vieną stirną, pareigūnai pasekė pėdomis ir kraujo pėdsakais, apsižvalgė plačiau ir rado įrodymų, kad buvo sumedžiota ir daugiau gyvūnų. Jauniems vyrams teko prisipažinti, kad ketvirtą valandą ryto jie paleido ir daugiau taiklių šūvių.

Liūdniausia, anot aplinkosaugininkų, kad šį pažeidimą padarė medžiotojai – abu pažeidėjai jau kelerius metus turi medžiotojo bilietus, legalius ginklus, o vienas iš jų priklauso ir medžiotojų būreliui, - sakė Alytaus RAAD Prienų rajono agentūros inspektorius Tomas Barkauskas.

Medžiotojų bilietus turintys brakonieriai padarė daugybę pažeidimų: medžiojo uždraustoje vietoje (Škėvonių kaime yra draudžiama bet kokia medžioklė), neturėdami leidimo ir licencijos, draudžiamu būdu (iš automobilio). Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 85 str. 4 d. jiems gresia teisės medžioti atėmimas iki trejų metų, konfiskuojant pažeidimo padarymo įrankius ir priemones - šiuo atveju - šautuvus. Jei tokį pažeidimą būtų padarę ne medžiotojai, jiems grėstų bauda nuo dviejų iki keturių tūkstančių litų ir pažeidimo padarymo įrankių bei priemonių konfiskavimas. Pažeidėjai taip pat privalės atlyginti aplinkai padarytą žalą, kuri šį kartą gali siekti iki 2000 litų.

Anksčiau nebuvo nustatyta, kad M.Ž. ir D.M. būtų užsiiminėję neteisėta medžiokle. Sulaikyti jie prisipažino ir gailėjosi padarę pažeidimą, tačiau priimant nutarimą, sunkinančia aplinkybe tapo faktas, kad stirnas jie medžiojo dviese t.y. pažeidimą padarė grupė asmenų.

Inspektorius T.Barkauskas liūdnai juokavo, kad brakonieriai nepažeidė tik dviejų punktų – medžiojo nedraudžiamu laiku ir nedraudžiamais įrankiais. Šioje „medžioklėje“ buvo nušautos trys stirnų patelės, kurias, kaip ir stirnų jauniklius, medžioti leidžiama nuo spalio 1 iki gruodžio 31 d., o stirninus – nuo birželio 1 iki spalio 31 d.