Naujienos

2012 - 10 - 01

Pajūrio muziejininkai imasi viešai kritikuoti Kuršių nerijos NP

Apie istorijomis dėl nelegalių statybų labiau pagarsėjusio Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) veiklą, neišnaudojamą potencialą ryžosi viešai prabilti kai kurie pajūrio muziejininkai. Jų manymu, dešimtmečius murkdytis skandaluose ir gamtos perlu vadinamoje teritorijoje nepuoselėti turizmo yra netoleruotina,- rašo dienraštis "Lietuvos žinios"


KNNP vadovybė tik iš dalies sutinka su kritika ir tvirtina, kad ateities planai - didžiuliai ir šviesūs. Tačiau ir tai tėra valstybės išlaikytinių stalčiuose gulinčios vizijos.

Tai, kad parke nėra šiuolaikiško lankytojų centro, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT), kuriai pavaldus KNNP, vadovė Rūta Baškytė aiškino biurokratinių dokumentų nebuvimu.

[...] ...R.Baškytė pripažino, kad KNNP edukacinė veikla labai silpna, neišplėtota, nes... ji nėra prioritetinė.

KNNP direkcija daug ir aktyviai dirba stengdamasi išsaugoti unikalią gamtą ir kultūros paveldą, o edukacinė, turizmo plėtros ir kultūrinė funkcijos lieka antraeilės.

Deniso NIKITENKAOS straipsnį " Kuršių nerijos perlai - neveiklumo dulkėse" skaitykite 2012-09-29 dienraštyje "Lietuvos žinios" čia...>>>