Naujienos

2013 - 06 - 04

ŽŪM: Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas artėja į pabaigą

Žemės ūkio ministerija primena, kad birželio 15 d. baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas. Pavėluotai pateiktos paraiškos gauti tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, atskirąsias tiesiogines išmokas už baltąjį cukrų ir paramą už plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones bus priimamos iki liepos 10 d., tačiau už kiekvieną uždelstą darbo dieną parama bus mažinama 1 proc.

 Pariškėjai paraiškas gali pateikti atvykę į seniūniją, kurioje įregistruota žemės ūkio valda. Seniūnijos darbuotojas, naudodamasis Paraiškų priėmimo informacine sistema, padės pareiškėjui elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų žemės ūkio naudmenų, pasėlių ir kitus plotus bei užpildyti paraišką.

 Pareiškėjai, turintys galimybę naudotis elektronine bankininkyste, paraiškas gali pateikti savarankiškai, jungdamiesi prie VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro administruojamos Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.

 VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, iki š. m. birželio 3 d. buvo priimtos 94 377 paraiškos, deklaruotas 1 240 496,33 ha plotas. Tuo tarpu 2012 m. tokiu pat metu buvo priimta daugiau paraiškų – 106 549 ir deklaruotas didesnis plotas – 1 484 881,35 ha. Pernai iš viso buvo pateiktos 159 448 paraiškos, deklaruotas 2 784 280,46 ha plotas.

 Kaip rodo ankstesnių metų patirtis, paskutinėmis pasėlių deklaravimo dienomis seniūnijas užplūdę pareiškėjai turi laukti eilėje, nes seniūnijų darbuotojai dėl didelio darbo krūvio negali priimti visų atėjusiųjų teikti paraiškas. Žemės ūkio ministerija kviečia žemdirbius neatidėlioti ir kuo skubiau teikti paraiškas.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija