Naujienos

2013 - 12 - 12

GMU: 2014 m. I pusmečio aukcionuose nenupirkta visa pasiūlyta mediena

Šių metų gruodžio 10 d. 10 val. apvaliosios medienos elektroninėje pardavimų sistemoje (AMEPS) buvo paskelbti 2014 m. I pusmečio medienos aukciono rezultatai parodė, kad apvaliosios medienos perdirbėjai vėl nenupirko visos pasiūlytos apvaliosios medienos, - 2013-12-11 informuoja Generalinė miškų urėdija savo svetainėje gmu.lt.

Medienos pramonės atstovams teigiant, kad aukcionuose parduodamos urėdijų medienos kainos pakilo 20-25%, Generalinė miškų urėdija pateikia savo nuomonę: kad medienos kainos vienos mažesnių Baltijos valstybėse ir kad pramonės įmonės visos pateiktos aukcionuose medienos neišpirko.

Pirkėjai aktyviai dalyvavo tiek aukcionuose Pusmetinėms sutartims sudaryti, tiek ir aukcionuose Ilgalaikėms sutartims sudaryti – sistemoje registruota per 850 pirkėjų, 2013 m. II pusmečio aukcione registruota apie 750 pirkėjų.

Aukcionuose buvo parduota virš 90 proc. apvaliosios medienos ir kirtimo atliekų. Paklausiausi buvo eglės, pušies, uosio popiermedžiai, taip pat beveik visi pjautinieji rąstai - beržo, eglės, pušies, ąžuolo rąstai. Daugiausiai liko nenupirkta: malkinės medienos-10 000 ktm, beržo popiermedžių-10 500 ktm, kirtimo atliekų – 6000 ktm, pjautinųjų eglės, pušies, drebulės, juodalksnio nuo 1500 iki 4000 ktm. Tai rodo, kad Lietuvos perdirbėjai apsirūpina žaliava ir jos dar lieka vėlesniems pardavimams 2014 metais.

Apvaliosios medienos kainos palyginus su 2013 metais neženkliai didėja – pagrindinė to priežastis – didelė konkurencija biokuro ir plokščių medienos sektoriuose. Tikslios apvaliosios medienos kainos bus žinomos patikslinus ilgalaikes sutartis per š.m. gruodžio mėn.

Tikslinga pažymėti, kad Apvaliosios medienos elektroninė pardavimų sistema ir toliau prisideda prie sėkmingo elektroninių sistemų vystymo ir paslaugų gerinimo šalyje.

Generalinė miškų urėdija nuolat siūlo Lietuvos medienos perdirbėjams sudaryti su miškų urėdijomis ilgalaikes sutartis, kaip pastovų medienos tiekimo garantą. Šis žaliavos užsitikrinimo būdas atitinka ES ir Lietuvos teisės aktus.

Miškų urėdijos 2013 metams yra sudariusios ilgalaikių sutarčių 1,8 mln. ktm medienos kiekiui, todėl teigti, kad vidaus rinka visiškai nėra apsaugota nuo žaliavos eksporto yra neadekvatu. Pavyzdžiui, įmonės, sudariusios ilgalaikes sutartis su miškų urėdijomis, užsitikrina ilgalaikį medienos tiekimą 10 – čiai metų, ko galbūt negalima teigti apie privačius miško savininkus, kurie medieną parduoda tam, kas pasiūlo didesnę kainą.

[...]
  Toliau skaitykite Generalinės miškų urėdijos pranešimą gmu.lt svetainėje: šaltinis: GMU informacija...>>>