Naujienos

2014 - 01 - 04

AM siekis remti kooperaciją sveikintinas, tačiau vien to nepakanka

Aplinkos ministerija 2013-12-30 paskelbė, kad  imasi miško savininkų kooperacijos skatinimo, tam parenti pavyzdiniai steigimo dokumentai (kad kooperatyvus būtų galima steigti greičiau ir lengviau). Portalo Manoukis.lt kalbintas  Lietuvos miško savininkų asociacijos pirmininkas (LMSA) Algis Gaižutis sutinka, kad kooperatyvo steigimo dokumentų parengimas palengvins kooperaciją, tačiau ar ją paskatins - abejoja.

„Kai žmonės nusprendžia kooperuotis, tada steigimo dokumentai, žinoma, kad reikalingi, palengvinimas labai gerai, tačiau ne vien tik dėl jų nebuvimo kooperacija vyksta vangiai", - pastebi A. Gaižutis. Jo įsitikinimu, kol kas tam nėra sudaryta sąlygų, be to, nemažą vaidmenį turi ir psichologiniai dalykai.

Manoukis.lt nuotraukoje: LMSA pirmininkas Algis Gaižutis sako, kad kooperaciją, kooperatyvus žmonės sieja su buvusiais kolūkiais, tas suvokimas giliai įsišaknijęs ir kažką spręsti ar daryti kartu dėl tokio įsitikinimo nėra lengva. Imtis atsakomybės, veikti kartu daugeliui nelabai sekasi, ir ne vien tik miškų ūkyje. Juk žemės ūkyje skirtos specialios programos ir finansavimas, tačiau kooperatyvų ir ten nėra gausu.

Visą straipsnį" Miško savininkų kooperaciją skatina pavyzdiniais įstatais" skaitykite 2014-01-03 portale manoukis.lt čia...>>>