Naujienos

2014 - 06 - 12

Aplinkosaugininkai įspėja, kad laužus galima deginti tik specialiai įrengtose poilsiaviečių laužavietėse

Jei prie ežero nematote tokios laužavietės, šašlykus teks pamiršti,- praneša portalas Grynas.lt, pateikdamas Dubysos regioninio parko pavyzdingos laužavietės nuotrauką ir primindamas į gamtą išsiruošusiems poilsiautojams, kad užsikurti ugnį leidžiama ne visur. Nepaisantiems šio reikalavimo gali tekti susimokėti 100 litų siekiančią baudą, kuri netrukus stipriai išaugs-nuo 500 iki 1000 litų.

Straipsnyje primenama, kad žmonės negali nei naudoti senų nelegalių laužaviečių, nei įrenginėti naujų. Keletas citatų iš straipsnio:

[...] Aplinkosaugininkai tikina, kad jei tai nėra oficiali specialiais ženklais pažymėta stovyklavietė, tokios laužavietės yra nelegalios ir jūs neturite teisės tokioje vietoje kurti ugnies. Draudimas galioja net ir tuomet, jei ugnies išdegintą vietą apkrausite akmenimis.

[...] Grynas.lt žurnalisto  Tomo Janonio kalbinto Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškininkystės skyriaus vedėjo Stanislovo Žebrausko teigimu, valstybiniuose miškuose stovyklavietes įrenginėja miškininkai, laikydamiesi griežtų reikalavimų.

 

 Aplinkos m-jos Miškų d-to Miškininkystės
skyriaus vedėjas Stanislovas Žebrauskas

Jos įrengiamos aikštelėse, esančiose ne arčiau nei 5 metrai nuo medžių kamieno. Laužavietės turi būti apsuptos pusės metro pločio mineralizuotomis juostomis. Dirvožemio sluoksnis turi būti taip supurentas, kad jame nebūtų degiųjų medžiagų. Tai svarbu, kad neišplistų ugnis. Reikia žinoti, kad pats žmogus negali įsirenginėti laužaviečių. Jas įrengia urėdijos. Jeigu nėra specialaus ženklo, laužo kurti negali,“ - dėstė pašnekovas.

O šios tvarkos nesilaikančių žmonių laukia baudos. Pašnekovas atskleidė, kad už priešgaisrinių reikalavimų nesilaikymą piliečiams gresia bauda nuo 50 iki 100, pareigūnams – nuo 100 iki 300 litų. Visgi Aplinkos ministerijos atstovas tikino, kad baudos netrukus žymiai padidės ir sieks nuo 500 iki 1000 litų. Tiesa, tokią sumą teks susimokėti ne tik už ne vietoje susikurtą laužą, bet ir už kitus pažeidimus, prisidedančius prie gaisro miške kilimo, pavyzdžiui, už miške numestą nuorūką.

Galiausiai S. Žebrauskas priminė taisyklę – iš stovyklavietės išvykti galima tik tada, kai laužas užgesintas žemėmis arba vandeniu. O po iškylos likusių šiukšlių tiesiog po medžiu užkasti negalima. Už šį pažeidimą taip pat numatyta atsakomybė.

Jei į gamtą vežatės šašlykinę, turite žinoti, kad joje sukrautas malkas galima padegti tik specialiose stovyklavietėse. Priešingu atveju taip pat gresia bauda.

Šašlykines galima naudoti tik stovyklavietėse, nes iš jų byra žarijos ir dėl to miške gali kilti gaisras“, - teigė AM Miškų d-to Miškininkystės skyriaus vedėjas.

[...]

Pilną žurnalisto  Tomo Janonio 2014-06-11 straipsnį "Jei prie ežero nematote tokios laužavietės, šašlykus teks pamiršti" skaitykite portale Grynas.lt  čia...>>>