Naujienos

2014 - 07 - 08

VŽ: Ieškoma kelių, kaip p. Sakalauskas galėtų toliau vadovauti Generalinei miškų urėdijai

Ponas Benjaminas Sakalauskas  teigia rimtai svarstantis siūlymą dalyvauti konkurse į generalinio miškų urėdo pareigas, atsižvelgdamas į šalies miškininkų ir visuomeninių organizacijų raginimus,- remiantis šiuo metu laikinojo generalinio urėdo atsiųstu komentaru 2014.07.07 informuoja "Verslo žinios" straipsnyje "Ieškoma būdų, kaip generaliniu miškų urėdu palikti Sakalauską".

Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas sakosi turintis pakankami patirties ir ryžto toliau vadovauti GMU. Nuotrauka: vz.lt

"Verslo žinių" šaltinių teigimu, rašoma straipsnyje, dabar bus dedamos visos pastangos, kad laimėtų konkursą p.Sakalauskas ar bent „sistemai draugiškas žmogus“.

Generalinė miškų urėdiją paskelbė pranešimą, kuriame konkurse generalinio miškų urėdo pareigoms užimti B.Sakalauskas kviečia dalyvauti visus pasirengusius vadovauti valstybinių miškų žinybai. Tuo pat metu paskelbti vieši dabartiniam GMU vadovui palankių visuomeninių organizacijų atstovų ir urėdijų miškininkų raginimai jį patį dalyvauti konkurse.

Turiu pakankami patirties ir ryžto toliau vadovauti Generalinei miškų urėdijai. Mano apsisprendimą dar labiau stiprina pastarosiomis dienomis suaktyvėjusi, dirbtinė, užsakomojo pobūdžio valstybinių miškų komandos veiklos diskreditacija.“, – teigia p. Sakalauskas ["Verslo žinioms" atsiūstame komentare].  Jis taip pat sako, kad buvęs aplinkos ministras pastabų dėl darbinės veiklos neturėjo ir vertino labai gerai.

[...] 17 metų GMU vadovavęs p. Sakalauskas susitikime [vykusiame š.m. liepos 3 d.  susitikimą su miškininkų bendruomene ir visuomeninių organizacijų atstovais] paaiškino, kad iš buvusio aplinkos ministro Valentino Mazuronio nei gegužės, nei birželio mėnesį nėra gavęs jokių pasiūlymų nusišalinti nuo vadovavimo žinybai. Apie p. Mazuronio įsakymą nepratęsti kadencijos generalinis miškų urėdas birželio 18 dieną esą sužinojo iš žiniasklaidos. 

Ponas Mazuronis savo sprendimus motyvavo įstatymu įtvirtinta valstybės įstaigų vadovų rotacija ir būtinybe šioms įstaigoms atsinaujinti. „Alfa.lt“ teigimu, tuometis aplinkos ministras p. Mazuronis atsisakė jį perkelti į pavaduotojo pareigas ir vietoj to pasiūlė patarėjo pareigybes, tačiau p. Sakalauskas jų atsisakė. [...]

Visą žurnalisto Daliaus Simėno 2014.07.07 straipsnį "Ieškoma būdų, kaip generaliniu miškų urėdu palikti Sakalauską" skaitykite portale vz.lt čia...>>>