Naujienos

2015 - 04 - 01

Balandžio 1-sios straipsnyje- gąsdinimai gręsiančia valstybinių miškų privatizacija

Jei Seimas priims, o Prezidentė patvirtins Miškų įstatymo pataisas, kurios leis medienos perdirbimo vietos pramonei žaliavą iš urėdijų įsigyti pirmumo teise, bus žengtas pirmas žingsnis į urėdijų, o paskui ir valstybinių miškų privatizaciją. Tokią išvadą „Valstiečių laikraščiui“ išsakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas,- rašoma 2015-04-01 "Valstiečių laikraštyje" paskelbtame V.Kvedaro straipsnyje "Apsukruolių taikinyje – valstybės milijardai".
 
Straipsnyje aprašomas Seimo socialdemokratų frakcijos  posėdis, kuriame buvo aptariami siūlomi LR miškų įstatymo pakeitimai, kuriais siekiama nustatyti medienos pramonės įmonėms nustatyti pirmumo teisę įsigyti medienos iš valstybinių miškų. Medienos perdirbėjai straipsnyje apkaltinti kaip gviešiantys apsirūpinti mediena urėdijų sąskaita ir dargi pateikiantys klaidingą statistiką. 

Su Seimo Aplinkos apsaugos komitete svarstomu Miškų įstatymo Nr. I-671 1 ir 7 straipsnių pakeitimo įstatymo projektu XIIP-1381(3) galima susipažinti čia...>>>
 
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas siūlomas LR miškų įstatymo pataisas sako vertinantis neigiamai ir baiminasi būsimos valstybinių miškų privatizacijos:
 

[...] „Aš drįsčiau žvelgti daug plačiau ir į netolimą perspektyvą. Paskutinius ketverius metus verslininkai ėmėsi žygių lengvatoms gauti, tačiau tuometis generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas atsilaikė. Dabartinis, Rimantas Prūsaitis, pataisoms lyg ir nepritaria. Tačiau kas iš to? Aplinkos ministras viešai pripažino, kad naujasis urėdas audžia planus reorganizuoti urėdijas. Gal bus keturios, gal aštuonios, o gal ir viena. Žalia šviesa uždegta – iniciatyvai pritaria ir premjeras. Sakykime, geriausiu atveju bus aštuonios urėdijos. Ims verslininkai iš vienos ir nepirks medienos. O tai – tiesus kelias į bankrotą, paskui – urėdijos, o kartu ir valstybinių miškų privatizaciją. Kai kurie verslininkai tokių būsimos privatizacijos planų neslepia“, – A.Salamakinas atskleidė, kas ateityje laukia milijardų vertės valstybės turto.

[...]

Su straipsniu galima susipažinti portale valstietis.lt čia...>>>