Naujienos

2015 - 03 - 26

Seimo Kaimo reikalų komitetui -25-eri

Seimo Kaimo reikalų komitetas, pažymėdamas savo veiklos 25-metį, 2015 m. kovo 26 d.surengė dalykinę konferenciją „Lietuvos kaimas: reformų ir narystės ES keliu”.

Seimo kanceliarijos (aut. – O. Posaškova) nuotr.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius apžvelgė komiteto istoriją ir per 25 veiklos metus nuveiktus darbus, akcentavo pagrindinius artimiausios ateities darbus: veiksmingiau plėtoti gyvulininkystę, ekologinį ūkininkavimą, padėti sustiprėti smulkiesiams ūkiams ir kooperacijai kaime, spartinti žemės konsolidaciją, pažaboti stambiųjų prekybos tinklų dominavimą, įvairinti ekonominę veiklą kaime ir gausinti darbo vietas, gerinti kaimo infrastruktūrą, pagaliau – iki 2020 metų efektyviai įsisavinti naujojo finansinio laikotarpio apie 5 milijardų eurų ES paramą.

Konferencijoje pranešimą „Lietuvos žemės ūkis 1990–2015 ir perspektyvos po 2020 metų” skaitė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto direktorė Rasa Melnikienė pristatė Lietuvos kaimo gyvybingumo aktualijas, o Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas įvertino žemdirbių savivaldos vaidmenį, stiprinant kaimo gyvybingumą.

Seimo KRK vadovai

Renginyje buvo pagerbti visi devyni buvę Kaimo reikalų komiteto vadovai [Nuotr. ketvirtas iš kairės- Viktoras Rinkevičius, šiuo metu-LMSA Valdybos narys]. Jie pasidalino ne tik prisiminimais, mintimis apie nuveiktus darbus, bet ir išreiškė nuomonę apie šiandieninį žemės ūkį ir pasidalino įžvalgomis dėl kaimo ateities.

Parengta pagal Seimo Kaimo reikalų komiteto biuro informaciją