Naujienos

2015 - 06 - 04

Prezidentė D.Grybauskaitė: priimami įstatymai vis dar matuojami "medžiotojų būrelio gerovės matu"

Prezidentė metiniame pranešime subtiliai užsiminė apie Seimo negebėjimą peržengti neskaidrių interesų barjero priimant naujus įstatymus. Galima spėti, kad Lietuvos vadovė kalbėjo apie LR miškų įstatymo pataisas, kuriomis Seimas dauguma balsų įtvirtino nekintamą 43 miškų urėdijų skaičių, neatsižvelgdamas net į Prezidentės veto. Jos teigimu, „medžiotojų būrelių“ gerovės politika kol kas neišnyko.

Citata iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės 2015-06-04 metinio pranešimo:

[...] Pareiga nepasiduoti interesų grupių spaudimui ir šantažui galioja ne tik tarptautinėje erdvėje, bet ir vidaus politikoje.

Skaidrumas, pagarba Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir įstatymams negali būti deklaratyvūs, net jeigu to reikalauja koalicijos partneriai arba kursto bendrapartiečiai.

Masinis rinkėjų perregistravimas per pirmuosius tiesioginius merų rinkimus, pasipinigavimas valstybės tarnyboje – šiemetės nepagarbos įstatymams grimasos.

O kai kuriems naujiems įstatymams sudėtinga įveikti ne tik antikorupcinio vertinimo procedūras, bet ir neskaidrių interesų barjerą. Nes vis dar matuojama ne Lietuvos žmogaus, o partijos, koalicijos ar medžiotojų būrelio gerovės matu.

Vis daugėja atvejų, kai keisti teisinį reguliavimą bandoma dėl vieno žmogaus, ar vienos įmonės, ar vienos partijos. [...]

Pilną 2015-06-04 Prezidentės skaitytą metinį pranešimą peržiūrėti galima čia...>>>