Naujienos

2015 - 08 - 19

A.Stanislovaitis: laukiame, kaip apsispręs politikai

Įrengtų Lietuvos miškuose poilsiaviečių turėtų daugėti, jei Seimas priims siūlytą Miškų įstatymo pataisą; saugomų teritorijų valdymo reforma galima tik po to, kai aplinkos ministras ir Seimo Aplinkos apsaugos komitetas susitars dėl priimtino sprendimo, - kalba portale 15min.lt 2015-08-18 skelbtame interviu Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorius Albertas Stanislovaitis.

Nuotraukoje: VSTT direktorius A.Stanislovaitis

[...]

– Šiuo metu taisyklės miškuose gana griežtos – poilsiautojams draudžiama kurti laužavietes, statyti palapines, automobilius. Ar nereikėtų švelninti šios tvarkos bent jau saugomose teritorijose?

– Yra rekreacinės zonos, kurios tiek regioniniuose, tiek nacionaliniuose parkuose suprojektuotos žmonių poilsiui. Bet jos daug kur yra ir miškuose. Turime problemą, kad Miškų įstatymas draudžia keisti paskirtį ir įrengti visiškai reikalavimus atitinkančias poilsiavietes. Viena yra poilsiauti įrengtoje poilsiavietėje, kur yra padarytos laužavietės, vietos statyti automobiliams, vietos nusiprausti. Tokių poilsiaviečių turėtų Lietuvoje daugėti – tikiuosi, kad Seimas rudenį grįš prie Miškų įstatymo pataisos, kurios nepriėmė, nors mes siūlėme.

Atidarant saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų
centrą Vilniuje
Seimo AAK pirmininkas A.Salamakinas
oficialiai
išsakė poziciją, kad Saugomų teritorijų
tarnyboje
ir direkcijose pakeitimų nereikia.

Chaotiškas poilsiaviečių įsirengimas vien dėl to, kad tai yra „mano žemė“, nėra priimtinas ir negali būti skatinamas bei toleruojamas. Bet jei sklypas paruoštas stovyklauti – taip, viskas teisinga, ten turėtų būti stovyklaujama.

[...]

– Politikai nesutaria dėl saugomų teritorijų reformos – ar sieksite juos įtikinti, kad reformos reikia kuo skubiau, ar ji šiuo metu nėra būtina?

– Vyriausybėje yra sprendimas dėl tų biudžetinių organizacijų stambinimo, bet jis lieka kyboti, nes yra oficialiai Seimo Aplinkos apsaugos komiteto išreikšta pozicija, kad Saugomų teritorijų tarnyboje ir direkcijose pakeitimų nereikia, jie nepritaria įstatymų keitimui. Esant tokiai situacijai mes kažko daryti praktiškai negalime, nes reikia bent jau 5-6 įstatymų korekcijas atlikti. Todėl su tokia reforma, kaip planavo aplinkos ministras, judėti negalime.

Šiuo metu laukiame, kaip apsispręs politikai – tai yra ministro ir Seimo komiteto susitarimas. 2016 metams jau suvėlavome, nes biudžeto projektai yra, mūsų pabandymas metų pabaigoje ką nors keisti nuo metų pradžios trikdytų ir biudžeto formavimą, kiltų sudėtingų klausimų dėl finansų – yra išeitinės, kažkam netiks, reikia planuoti lėšas. Todėl bent jau aš asmeniškai forsuoti iki Naujųjų metų nepasirengęs.

Mano manymu, bet kuri struktūra kartkartėmis turėtų keistis – su ministerija, matyt, turėsime galvoti, kaip efektyvumą didinti. Vienas iš dalykų – tam tikri struktūriniai sistemos pakeitimai. Tik jie neturėtų būti skuboti. Turime problemą – labai mažą finansavimą, reikia rasti galimybių optimizuoti struktūrą. Turime daug bendrųjų funkcijų, kai yra daug juridinių asmenų, tai kainuoja pinigėlių. Visų finansinių problemų tai neišspręstų, bet galėtų šiek tiek pagelbėti. Bet tai – jau 2016 metų sprendimai.

[...]

Pilną interviu skaitykite naujienų portale 15min.lt 2015-08-18 skelbtame straipsnyje "Albertas Stanislovaitis: Anykščių lajų tako problemas tikimasi išspręsti dar šį sezoną"