Naujienos

2016 - 01 - 05

VŽ apie kartono ir pakuočių iš gofruoto kartono gamintojus Lietuvoje

Augantis gofruotojo kartono ir jo pakuočių poreikis tiesiogiai susijęs su pramonės augimu ir besikeičiančiu visuomenės požiūriu į pakuočių ekologiškumą. Pagrindiniai gofruotojo kartono pakuočių pirkėjai Lietuvoje – maisto produktų, baldų, elektronikos priemonių gamintojai. "Verslo žinių" kalbintas Gintautas Pangonis, įmonių grupės „Grigeo Grigiškės“ prezidentas, ir kiti šio verslo atstovai pasakoja apie esamą situaciją bei ateities planus. Išsamiau skaitykite VŽ žurnalistės Eglės Markevičienės 2016-01-05 straipsnyje "Augančiai pramonei tiesia kartono kelius"

Keletas citatų iš straipsnio:

[...]Apie 14 mln. Eur investicijas planuoja ir grupei „Grigeo Grigiškės“ priklausanti AB „Grigeo Klaipėdos kartonas“, gaminanti žaliavą gofruotojo kartono gamybai – lygių sluoksnių kartoną ir gofruoti skirtą popierių: 2016-tais  modernizuoja kartono gamybos mašiną, nuo antrojo pusmečio ji dirbs du kartus sparčiau.

„Grigeo Klaipėdos kartono“ gaminamos žaliavos pirkėjos – Lietuvos ir užsienio bendrovės, gaminančios gofruotojo kartono lapus ir pakuotes. Tarp jų – ir tai pačiai grupei priklausanti AB „Grigeo Grigiškės“, kuri šiemet modernizuoja ir gofruotojo kartono pakuočių gamybos pajėgumus.[...]

[...] „Kai auga pramonė, auga ir gofruotojo kartono dėžių, į kurias pakuojama pramonės produkcija, poreikis“, – aiškina p. Pangonis.

Jo skaičiavimu, metinė gofruotojo kartono pakuočių paklausa Lietuvoje pastaruoju metu augo apie 7%. Tačiau šių pakuočių poreikis Lietuvoje, skaičiuojant vienam gyventojui, vis dar apie du kartus mažesnis nei Vakarų Europoje, atkreipia dėmesį p. Pangonis. Todėl, vejantis ekonomiškai labiau išsivysčiusias šalis, gofruotojo kartono paklausa Lietuvoje turėtų didėti.

Lietuvoje veikia kelios dešimtys gofruotojo kartono pakuotes gaminančių bendrovių, didžiausios jų – tarptautiniams koncernams priklausančios UAB „Stora Enso Packaging“, UAB „DS Smith Packaging Lithuania“, UAB„Smurfit Kappa Baltic“, lietuviško kapitalo UAB „Klaipėdos kartono tara“, AB „Grigeo Grigiškės“ ir kt. Vienos jų, tokios kaip „Stora Enso Packaging“ ar „Smurfit Kappa Baltic“, pakuotes gamina iš kartono lapų, kuriuos paprastai perka iš koncernams priklausančių gamyklų gretimose šalyse, šių gamyklų produkciją parduoda ir kitiems Lietuvos pakuočių gamintojams. „DS Smith Packaging Lithuania“, „Klaipėdos kartono tara“ ar „Grigeo Grigiškės“ pačios pasigamina gofruotojo kartono lapus, iš kurių gaminama pakuotė, ir taip savo rankose sutelkia didesnę pakuočių gamybos ciklo dalį.[...]

[...] Į šią augančią rinką veržiasi dar viena dalyvė – UAB „Baltijos kartonas“. Jauna įmonė Panevėžyje, buvusiose „Ekrano“ patalpose, 2015 m. pabaigoje baigė montuoti ir derinti iš Vokietijos atgabentą gofruotojo kartono lapų gamybos liniją ir jau pagamino pirmąsias tokių lapų partijas. Savo produkcija įmonė tikisi sudominti Lietuvos gofruotojo kartono pakuočių gamintojus.

„Atlikome rinkos analizę ir įvertinome tokiai investicijai palankius veiksnius – tai Lietuvos ekonomikos, o kartu ir pramonės augimas, taip pat aplinkosaugos klausimai, kuriems pramonė skiria vis daugiau dėmesio. Tai leidžia tikėtis, kad ateityje gofruotojo kartono lapų ir pakuočių paklausa sparčiai didės“, – aiškina Donatas Dailidė, „Baltijos kartono“ bendraturtis.

[...] „Baltijos kartono“ investicijos į gofruotojo kartono gamybos mašiną siekia kelis milijonus eurų. Buvo nutarta įsigyti naudotus vokiškus įrenginius, todėl pavyko nemažai sutaupyti, nes visiškai nauja gofruotojo kartono gamybos mašina, anot p. Dailidės, būtų kainavusi apie 7 mln. Eur. [...]

[...]Anot p. Dailidės, „Baltijos kartonas“ ateityje gali pats imtis ir pakuočių iš gofruotojo kartono gamybos, svarstoma apie galimybę įsigyti modernią, aukštos kokybės ir plataus asortimento gofruotojo kartono apdirbimo liniją.[...]
 

Plačiau skaitykite www.vz.lt rubrikoje 'Premium' čia ...>>>