Naujienos

2016 - 03 - 10

Kviečiame prisijungti prie akcijos „Lietuvos Valstybingumo atkūrimo šimtmečiui – po 100 ąžuolų“

Gerbiami bičiuliai,

Norint įamžinti svarbų gyvenime momentą Lietuvoje nuo senų laikų įprasta pasodinti medį, kuris augdamas daugeliui vėlesnių kartų primena atskiram žmoui ar visai Valstybei reikšmingus įvykius. Kartu tai ir gyvas paminklas medelius sodinantiems ir juos puoselėjantiems žmonėms, kurie imasi šios prasmingos veiklos.

Rytoj minėsime Kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės 1990 metais atkūrimo diena. Tai gera proga prisiminti, kad po poros metų sukanka 100 metų jubiliejus, kai 1918 m. vasario 16 d.  paskelbdama Nepriklausomybės aktą Lietuvos Taryba pradėjo mūsų Tėvynės valstybingumo atkūrimą. Šį reikšmingą jubiliejų minėti reikia pasirenkant prasmingas veiklais, nes šventiniai blizgučiai ir fejefvrkų dūmai greitai išsisklaido ir pasimiršta, o pasodintas ta proga medis (geriau- visa giraitė) žaliuos ilgus šimtmečius.

Artėja pavasarinis miškasodis.  Todėl jau šiemet kviečiame įsijungti į Lietuvos Valstybingumo atkūrimo 100-mečiui paminėti skiriamą ąžuolų sodinimo akciją [palčiau- čia...>>>] visus Tėvynę mylinčius lietuvius, kurie mąsto apie Lietuvoje po mūsų gyvensiančius  tautiečius, atminties išsaugojimą, pagarbą praeičiai ir apie stiprią Valstybę ateityje.  Prie asociacijos iniciatyvos  prisijungia Lietuvos verslo konfederacija, Anykščių r. savivaldybė, daugelis kitų organizacijų, miško savininkų, miškininkų.

Kviečiame ir Jus prisidėti prie šios iniciatyvos:

1.  Registruokitės norintys dalyvauti.

2. Pasiūlykite vietas, kur būtų parasminga įveisti Tautos vienybės giraitės, ąžuolų (ar kitų medžių) gojelius.

Kiekvienas jūsų gerai žinote savo gimtąsias vietas, todėl labai laukiame pasiųlymų dėl vieno didelio ploto, kuriame visi norintys galėtų bendrai įveisti ąžuolų girią, skirtą Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti.

Šią girią planuotume įrengti kaip parką, su sutvarkyta infrastruktūra, kuriame kiekviena prisidėjusi įmonė ar savininkas galėtų pakabinti iškabą, žyminčią jo įvesitą plotą, vėliau ten būtų galima vežti savo klientus, svečius iš užsienio, organizuoti įmonių šventes ir t.t. Tad kreipiamės į savo narius su prašymu pasiūlyti tokių miško plotų įveisimui. Galbūt Jūs turite Jums priklausančią tokiam projektui tinkamą teritoriją ar žinote, ką pasiūlyti.

3. Įtraukime į miškasodžius visuomenę. 

Labai prašome informuoti apie savo iniciatyva planuojamus organizuoti šių metų miškasodžius, visus ir tame tarpe- kuriuose planuojate įgyvendinti ąžuolų sodinimo akciją individualiai. Labai norėtume paviešinti tokias skatintinas iniciatyvas savo svetainėje. Taip pat, tikrai atsiras talkininkų, norinčių sudalyvauti tokiame miškasodyje, jei Jums aktuali pagalba ir akcija būtų vieša.

Jūsų pasiūlymai ir idėjos mums labai reikalingi, nes tik dirbdami išvien pasieksime norimo rezultato.

Kontaktai:

Registracijai ir Informacijai (siųsdami laišką pažymėkite temą "Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui")

el.paštas info@forest.lt arba tel.: 8 614 53367.

 

Pagarbiai,
Lietuvos miško savininkų asociacija