Naujienos

2016 - 07 - 01

Privačių miškų savininkų veikla domėjosi aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas

Įvykis neeilinis- antrą kartą nuo Nepriklausomybės atgavimo Lietuvos privačiuose miškuose lankėsi LR aplinkos ministras.

Kaip ir kasmet, tęsdami tradiciją š.m. liepos 1 d.(penktadienį) LMSA aktyvui surengėme išvyką į konkurso "Pavyzdingai tvarkoma privataus miško valda" nugalėtojo valdas ir kartu aptarėme išmoktas gyvenimo pamokos tvarkant bei prižiūrint nuosavus miškus. Su aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku, parlamentaru miškininku Kaziu Grybausku ir daugeliu kitų garbingų žmonių aktyviausi LMSA nariai, miško savininkai ir  LMSA socialinių partnerių atstovai lankėmės 2015 metais geriausiai besitvarkančio miško savininko titulą pelniusio Kazimiero Šiaulio valdose Trakų rajone.

Į tradicinį renginį susirinko apie pusšimtį dalyvių iš visos Lietuvos, tarp kurių ir Aplinkos ministerijos Miškų departamento, Valstybinės miškų tarnybos, Trakų miškų urėdijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Aukštadvario RP pareigūnai, LŽŪKT konsultantai, žurnalistai, ir, žinoma, aktyviausi LMSA rajoninių skyrių atstovai bei miško savininkai, ankstesnių metų konkurso "Pavyzdingai tvarkoma privataus miško valda" dalyviai ir nugalėtojai.

 

Miško dienos dalyviai džiaugiasi turėję galimybę aplankyti neeilinį miško savininką Kazimierą, kurio darbai ir meilė miškui, neblėstanti energija yra uždegantis pavyzdys kitiems privačių miškų šeimininkams bei miškininkams. Kazimieras yra prieš smulkmenišką veiklos reglamentavimą privačiame miške. Jo nuomone- kuo dažniau ateini į sklypą, tuo miškui geriau. Pagrindinį supratimą apie miško, kaip atskiro gyvo organizmo funkcionavimą, miško savininkui ankstyvuoju jo veiklos laikotarpiu suteikė bendravimas su valstybinių miškų specialistais. Ženklią naudą davė ir pašnekesiai apie tai, kaip reikalaujama elgtis pagal sustabarėjusius biurokratinius nurodymus, ir kaip derėtų atlikti darbus dėl naudos miškui.

Šiuo metu nuosavybės teise Kazimieras valdo apie 1200 ha miško, dalis ploto priklauso K. Šiaulio individualiai įmonei. Beveik visi miškai yra Trakų rajone bei Elektrėnų savivaldybėje. Taip susiklostė, kad, dirbdamas Semeliškių vidurinės mokyklos direktoriumi, pradėjo statyti namą Trakų rajono Daugirdiškių kaime ir įsitikino, kad likęs gyvenimas suksis apie Trakus. Ilgainiui susipažįstant su miškais, jo apylinkėmis, gamta, suprato, kad šiame krašte  yra kažkas artima ir pažįstama.

   

Tokios praktinės išvykos yra puiki galimybė susirinkti bendraminčiams, aptarti rūpimus klausimus ir pasidalinti patirtimi.

   

-bus papildyta vėliau-