Naujienos

2016 - 11 - 22

KPP 2014-2020 m. Stebėsenos komiteto posėdyje aptartas Kaimo plėtros programos įgyvendinimas

Šį antradienį (lapkričio 22 d.)  Žemės ūkio, Aplinkos ir kitų ministerijų, žemdirbių ir miško savininkų savivaldos, nevyriausybinių organizacijų atstovai susirinko į paskutinį šiemet Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos įgyvendinimo Stebėsenos komiteto posėdį. Jame pristatyta Lietuvos KPP2007-2013 galutinė vertinimo ataskaita [pdf], aptarta KPP2014-2020 priemonių įgyvendinimo eiga, diskutuota dėl šios programos pakeitimų, kad kuo daugiau kaimo žmonių galėtų pasinaudoti ES parama.

ŽŪM nuotr.: KPP 2014-2020 Stebėsenos komiteto posėdyje LMSA atstovavo asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis

Kaip supažindino  LR žemės ūkio ministerijaLietuvos ir užsienio ekspertai, taikydami įvairius socialinių tyrimų metodus ir apklausę paramos gavėjus, valdymo institucijas, įvertino  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos įgyvendinimą bei administravimo ir valdymo sistemą – ką pavyko pasiekti, kokios pamokos gautos. Posėdyje buvo aptartos rekomendacijų kryptys tolimesniam planavimui. Ekspertai pabrėžė, kad visi programų keitimai turi būti grįsti ne politiniais sprendimais, bet ankstesnių sprendimų rezultatų analize. Kol kas tebelieka iššūkiu tarpinstitucinis bendradarbiavimas, didesnis ūkininkų savarankiškumas teikiant paraiškas, viešųjų pirkimų vykdymas.

Kaip informavo Europos Komisijos atstovė Helena Viljams (nuotr.), EK surinks visų ES šalių kaimo plėtros programų ataskaitas ir apibendrins – kiekviena šalis galės save įvertinti bendrame ES kontekste.

Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorė Vilma Daugalienė, pristačiusi Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonių įgyvendinimo eigą, pabrėžė, kad dabar turime žiūrėti ne į programos priemonių įgyvendinimą, bet į konkrečius pasiektus rezultatus. Nuo programos įgyvendinimo pradžios jau surengti 57 kvietimai teikti paraiškas, vien šiemet – 31. Paraiškų yra tiek daug, kad Nacionalinei mokėjimo agentūrai jas įvertinti laiku yra tikras iššūkis, todėl sudarant paraiškų teikimo grafikus kitiems metams reikės viską labai gerai apgalvoti. EK ragina neskubėti, pirmiausia „įsivažiuoti“ su programa,  o finansinį perskirstymą tarp programos priemonių atlikti tik sudėliojus visus pliusus ir minusus.

Stebėsenos komitete aptariant inicijuojamą antrąjį programos pakeitimą, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kaip tik ir akcentavo, kad tai nėra lėšų perskirstymas, o tiesiog naujų galimybių pareiškėjams suteikimas.

Stebėsenos komiteto posėdyje aptarti ir kiti svarbūs programos pakeitimai skiriant paramą gamintojų grupių ir organizacijų įsisteigimui žemės ūkio sektoriuje, papildant agrarinės aplinkosaugos priemonę naujomis veiklomis bei kt. 

Susipažinti su Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos galutinio (ex-post) vertinimo ataskaitą galite čia...>>>