Naujienos

2017 - 03 - 17

Marijampolėje vyko susitikimas su Seimo nariais ir aplinkos ministru

Marijampolėje penktadienį, kovo 17 d., 13 val. įvyko gyventojų susitikimas su Seimo nariais Dainiumi Gaižausku, Kęstučiu Mažeika ir aplinkos ministru Kęstučiu Navicku. Gausiai dalyvavo Marijampolės ir Šakių miškų urėdijų darbuotojai, kuriems neramu dėl savo ateities po numatomos valstybinių miškų valdyno pertvarkos. Taipogi dalyvavo ūkininkų sąjungos, miško savininkų, arboristų asociacijų ir Valstybinės augalininkystės tarnybos atstovai, Marijampolės savivaldybės tarybos nariai. Įspūdžiais iš susitikimo dalinasi LMSA Marijampolės skyr.pirmininkas ir Miško darbų rangovų asociacijos vadovas Vidmantas Jusas.

Buvo aptarti Miškų įstatymo pakeitimai, kalbėta apie urėdijų reformą bei atliekų tvarkymą, medžioklės įstatymo pakeitimus, želdynų įstatymo pakeitimus, medžių genėjimo ir priežiūros taisyklių pakeitimus ir kt. 

Daugiausia klausimų buvo užduota Aplinkos ministrui.  Marijampolės urėdas K.Bielskus klausė, ar svarstomi kiti, nei vienos įmonės variantai. Ministras atsakė, kad Seimui pateiktas vienos įmonės su 25 padaliniais variantas. Kitų variantų nėra. Arba taip, arba nieko nevyksta. Girininkai buvo nuraminti, kad miške dirbančiųjų skaičius nebus reguliuojamas, kad 1000 ha normą parašė profsąjungos. Pertvarka vyktų nuo 2018 sausio iki gruodžio mėnesio, palaipsniui jungiant 42 urėdijas  į 25 padalinius. Bus išsaugotos ne tik eigulių ir girininkų darbo vietos, bet ir miške dirbančiųjų darbinikų.

Ministras paaiškino, kodėl reikalaujama geodezinių matavimų, norint įteisinti įveistus miškus: tik geodeziniais matavimais nustatomos tikslios ne tik kadastrinių sklypų ribos, bet ir įvairių apsauginių zonų ir miško žemės ribos pakankamu tikslumu. Tuo būtų užkertamas kelias teisminiams ginčams, kurie kyla dėl ribų persidengimo įvairiuose valstybės registruose.

Miško darbų rangovų asociacijos pirmininkas Vidamntas Jusas klausė Ministro apie urėdijų rangovų ateitį. Ministras atsakė, kad galiojančios rangos sutartys liks automatiškai galioti, o naujoms yra rengiama vieninga paslaugų pirkimo sistema, užtikrinanti galimybę vietos smulkiems rangovams dirbti savo regione. Urėdijose dabar dirbanti technika nebus mažinama, nepaisant jos savikainos, nes prioritetas yra ne ekonomika, o  dabo vietų išsaugojimas regionuose. Taip pat bus reguliuojamas technikos naudojimas gamtosauginiu požiūriu jautriose vietose arba rinktinuose kirtimuose, tuo taip pat sukuriant prielaidas didesniam darbo rankų poreikiui. Ministras taip pat patikino, kad yra atviras visiems pasiūlymams, kuriuos asociacija pateiks dėl skaidrumo didinimo, nelegalaus darbo ir kitokių šešėlinės ekonomikos apraiškų mažinimo.

Taip pat buvo kalbėta apie atliekų tvarkymo problemas, geležinkelio per Marijampolę tolimesnio tvarkymo planus, renovuotų namų savininkų problemas, komercinių medžioklės plotų mažinimą, numatomą mokesčių padidinimą už medžioklės plotus, tų lėšų panaudojimą regioninės šaudyklos statybai, galimybės keliems žemės ar miško savininkams jungtis į medžioklės vienetą ir suformuoti 1000 ha plotą. Ūkininkams buvo atsakyta, kad žvėrių padaromus nuostolius turėtų atlyginti draudimas. Arboristams buvo atsakyta, kad kol kas teks taikytis su esama bloga miesto medžių tvarkymo tvarka iki bus parengtas naujas želdynų įstatymas, kuriame bus įtvirtinta Europoje praktikuojama pažangi želdynų tvarkymo praktika.

Kadangi Ministras skubėjo į kitą susitikimą, seimo narys  Dainius Gaižauskas paragino gyventojus jiems kylančius klausimus drasiau pateikti per jo biurą, taip pat per greitai pradėsiančią  veikti internetinę svetainę gaizauskobiuras.lt.

Parlamentaro paskyroje socialiniame tinkle Facebook- reportažas iš susitikimo: