Naujienos

2017 - 05 - 29

Milijoninių sukčiavimų gijos veda ir į Aplinkos ministeriją, ir į Seimą

Laidoje "Alfa "Savaitė" 2017-05-28 (sekmadienį) paskelbtas išsamus reportažas apie skandalingus Aplinkos ministerijos sistemos pareigūnų galimai nusikalstamus darbus. Trumpai paliesti ir miškų klausimai, tačiau pagrindinis akcentas- į vadinamosios "atliekų mafijos" ir aplinkosaugininkų ryšius bei darbus. Pavyzdžiui, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius sako, kad neskaidrūs atliekų tvarkytojai veikia panašiai kaip organizuoto nusikalstamo pasaulio atstovai.

 „Jeigu mes kalbame apie ministerijos atskirų pareigūnų bendradarbiavimą su struktūromis, kurios taiko organizuoto nusikalstamo pasaulio metodus, t.y. seka, šantažuoja pareigūnus, tai mes jau čia kalbame apie ne tarnybinį patikrinimą, o turėtume kalbėti apie baudžiamąją atsakomybę. Tai, be jokios abejonės, neteisėtas asmens sekimas yra nusikalstama veika. Tai jei yra sekami valstybės tarnautojai, o mano žiniomis yra sekami ir Seimo nariai, tai čia jau mes kalbam apie akivaizdžiai organizuoto nusikalstamumo perkėlimą į šią sritį ir toliau prokuratūra turbūt negalėtų tylėti, o imtis atsakingų tyrimų ir vertinti šitą viešai skelbiamą informaciją“, – sako Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius.

Su visu reportažu "Atliekų mafija– milijoninio sukčiavimo gijos veda ir į ministeriją, ir į Seimą" susipažinti galima portale Alfa.lt čia...>>>

Toje pat laidoje žurnalistas Tomas Dapkus kalbino Vyriausybės vadovą Saulių SkvernelįPremjeras  interviu "Alfa "Savaitei" pripažįsta, kad urėdijų reforma dirbtinai vilkinama Seime. Atskleidžia Vyriausybės planus, kad bus pertvarkoma prekybos mediena iš valstybinių miškų sistema [kuriant tam atskirą Baltpool biokuro biržos analogą].

Plačiau: