Naujienos

2017 - 06 - 21

Urėdijų reformos svarstymas Seime vėl nukeltas

Miškų urėdijų reforma bus pradėta įgyvendinti 2018 metais, kaip ir buvo planuota, - įsitikinęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Kęstutis Mažeika. Šiandien komitete planuotas Miškų įstatymo pataisų svarstymas atidėtas, jis stringa pusšimčiui reformai prieštaraujančių Seimo narių pareikalavus atlikti Vyriausybės pasiūlytų pataisų nepriklausomą  ekspertinį vertinimą.  Prieš įstatymo pataisų svarstymą Seimo AAK šiandien protestavo prie parlamento susitrinkę urėdijų darbuotojai ir juos palaikantys.  Lieka neaišku- ar urėdijų valdymo optimizavimui reikalingos Miškų įstatymo pataisos bus svarstomos dar šią pavasarop sesiją, ar nusikels į rudenį.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas šiandien bendru sutarimu išėmė įstatymų projektų Nr. XIIIP-420-428 (Miškų reforma) svarstymą iš komiteto darbotvarkės ir jų nesvarstys kol nebus gautos Vyriausybės ir ekspertų išvados dėl Miškų įstatymo projekto Nr. XIIIP-420.

Buvome patikinti, kad ekspertų išvados sulauksime iki birželio 26 dienos, todėl atidėjome visų su urėdijų valdymo pertvarka susijusių teisės aktų paketų svarstymą ir planuojame tai padaryti birželio 27 dieną. Tai leis pradėti įgyvendinti vieną iš pagrindinių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos planuotų valstybės valdomų įmonių pertvarkos uždavinių dar šią Seimo pavasario sesiją, o pertvarkytos urėdijos pagal naują tvarką pradėtų dirbti nuo 2018-ųjų pradžios“, – sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Dėl urėdijų pertvarkos komitetas jau yra gavęs Vyriausybės išvadą.

Kalbama, kad antrą kartą Seimo Valdybai paskelbus konkursą (pirmasis neįvyko), ekspertinį vertinimą norėtų teikti du pretendentai. Seimo kanceliarija jų neskelbia, kol nesibaigė paraiškų vertinimas, bet Lietuvos miškininkų sąjungos, vienijančios urėdijų miškininkus, prezidentas Edmundas Bartkevicius pripažino, kad LMS yra viena tų pretendentų. Žiniasklaidai jis teigė, kad sąjunga iki ketvirtadienio 15 val. turi patikslinti ekspertų kvalifikaciją, tuomet Seimo kanceliarija spręs, ar skelbti nugalėtoją. 

Klausimas dėl Miškų įstatymo Nr. I-671 2, 4, 5, 6, 7, 8, 13, 18 ir 19 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIIP-420 ir Seimo narių pasiūlymų dėl šio įstatymo projekto šiandien svarstomas LR Vyriausybės pasitarime. Jį pristatė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Vyriausybė pasitarusi atmetė Seimo narių teikiamus Miškų įstatymo pakeitimų siūlymus, kuriuos įteisinus miškų urėdijos būtų paliktos veikti, kaip atskiri juridiniai vienetai.

Urėdijų pertvarkos planas numato, kad vietoj Generalinės urėdijos ir 42 rajonuose esančių urėdijų bus įsteigta 25 skyrius turinti viena valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“. Prie šios įmonės ketinama prijungti ir Miškotvarkos institutą. Dabar visus valstybinius miškus valdo Generalinė miškų urėdija ir 42 miškų urėdijos, jose dirba apie 4 tūkst. miškininkų.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad specialiai vilkinama urėdijų reforma- lakmuso popėrėlis, lūžio taškas siekiant efektyvesnio valstybės turto valdymo ir kad Vyriausybė turi planą B: