Naujienos

2017 - 10 - 25

Įsibėgėjo „Pavyzdingai tvarkomi privati miško valda 2017“ valdų apžiūros. Žemaitija

Š. m. spalio 16, 18, 19 d. vertinimo komisija lankėsi Klaipėdos, Telšių ir Šiaulų apskrityse. Aplankyta iš viso - 8 valdos. Iš kurių 4-ios juridinių ir 4-ios fizinių asmenų. Labiausiai džiugina šiais metais į konkursą įtrauktų įmonių miškai. Pirmiausia pats faktas, kad įmonių miškai gerai prižiūrimi, o toliau stebina ta aplinkybė, kad kai kurių įmonių priežiūra panaši į rūpestingų piliečių: smulkmeniški, detalūs darbai, kasmetinė miško priežiūra.

Spalio 16 ir 19d. aplankyta Klaipėdos apskritis.

Komisiją sudarė: LMSA atstovai, - Palmira Lipskienė, Romualdas Cicėnas; VMT  Klaipėdos poskyrio vyriausieji specialistai - Rikardas Apulskis (Skuodo r.), Artūras Znutas, Ričardas Banza (Šilutės r.), Benediktas Sauseris (Kretingos r.).

Klaipėdos apskrityje dalyvavo UAB „Babrūna“ - vietinė, (Jokūbavo k., Kretingos r.) didelė įmonė, kurioje dirba 92 žmonės. Pagrindinė veiklos sritis yra tara ir pakuotės. Miško verslas papildomas ir pagalbinis. Savo miškininkų specialistų neturi, tačiau mišką prižiūri gerai. Gerai atrodo ir UAB „Baltforos miškai“ prižiūrimas sklypas, Šilutės r., ji turi savo miškininką, nors  įmonės centras yra Kaune.

Tarp fizinių asmenų išsiskyrė Antano Algirdo Ramanausko 30,92 ha ploto valda, Šilutės r., Kizlikų k. Deja, šių metų konkurse ji nebus įskaitinė, kadangi prieš 4-is metus Algirdas laimėjo pirmąją vietą Lietuvoje, tapo „Nugalėtojų klubo“ nariu ir, pagal konkurso nuostatus, penkis metus su šia valda dalyvauti konkurse negali, tačiau senolis prašė komisijos atvykti ir įvertinti jo šiemet padarytus darbus: iškasto apie 0,5 km griovio ir šalia jo įrengto kelio, taip pat, naudojantis  ES parama, padarytų  ugdomųjų kirtimų bene 10-ies ha plote, juose senų likusių medžių šakos nugenėtos net iki 6 m. aukščio.

Janinai Tekoriuvienei  priklausantis 6,2 ha miško sklypas Puokės k., Skuodo r. nėra toks įspūdingas ūkinių priemonių gausa ir mastu, kaip Antano Algirdo Ramanausko, tačiau jame buvo įgyvendintas unikalus, dar negirdėtas, dalykas. 2013 m., atsodinusi iškirstą miško biržę, savininkė organizavo sodinukų laistymą. Vandenį ėmė iš už kelių kilometrų esančio ežero, - atsivežė vandens siurblį, talpas vandeniui ir jas pripildžiusi vežė į mišką ir laistė rankiniu būdu. Dirbo visa šeima.   

Š. m. spalio 16, 18, 19 d. komisija taip aplankė ir Telšių apskritį.

Komisijos sudarė: LMSA atstovai Palmira Lipskienė, Antanas Žulys, Romualdas Cicėnas ir VMT teritorinių padalinių vyriausieji specialistai: Vygandas Kungys (Plungės r.), Virginijus Gricius (Mažeikių r.), Algimantas Norvaišas  (Rietavo r.).

Įmonių grupėje dalyvavo dvi vietinės įmonės, abi iš Plungės r., abejų savininkai yra ir anksčiau dalyvavę kaip fiziniai asmenys. Plungės r., Stirbaičių k., apžiūrėta 8,6 ha ploto miško valda, priklausanti UAB  „Platelių šilas“. Įmonė įsikūrusi Plateliuose, Žemaičių Kalvarijos g. 38, įmonėje dirba 38 žmonės,  vadovas Gediminas Vytautas Zaleckis, veikla - miškininkystė, miško ruoša, medienos apdorojimas. Panašia veikla (miškininkystė, medienos gaminiai, statyba) užsiima ir UAB „Romalsa“, įsikūrusi Alsėdžių miestelyje, Liepų g. 3., vadovas Romualdas Brasas, dirba 5 žmonės. Miškus šie žmonės prižiūri tvarkingai, atsakingai ir laiku. Ateities kartos jiems tikrai bus dėkingos.

Telšių apskrityje turėjome ir Lietuvos čempioną ir prizininkų, čia yra nemažai savininkų kruopščiai besitvarkančių savo miškuose. Šiemet naujų čempionų neatradome, gaila, tačiau naujų vardų yra. Vienas jų - Vidmantas Asauskas, pristatęs nedidelę 3,8 ha ploto miško valdą Balėnų ir Gaurylių k. Mažeikių r.

Linkime žemaičiams sėkmės!

Š. m. spalio 19d. aplankyta ir Šiaulių apskritis.

Komisijoje dalyvavo LMSA atstovai: Antanas Žulys ir Romualdas Cicėnas. VMT Šiaulių teritorinio poskyrio vyriausioji specialistė Rima Almanienė.

Apžiūrėta kol kas vienintelė valda Akmenės r., Rudausių k., kurios plotas – 9,3 ha. Savininkas - Saulius Skiparis jau ne pirmą kartą dalyvauja konkurse ir yra žinomas kaip labai stropus ir atkaklus miško savininkas, gerai, nuoširdžiai prižiūrintis visas savo miško valdas, kurių bendras plotas apie 200 ha. Štai ir šiemet, tam, kad parodytų šiųmečius einamuosius kirtimus, Saulius prie galingo traktoriaus prikabino bortinę priekabą, įkėlė į ją sofą, paimtą iš namų ir taip visa komisija, drauge su vietinio laikraščio korespondentu, važiavome tris kilometrus visiška bekele - labai romantiška. Savo požiūrį į mišką Saulius įvardino taip: „Čia yra mano pomėgis ir gyvenimas, nes labai smagu, kai matai, kaip gražiai atrodo savo rankomis atkurti miškai. Žinoma, ir nauda, nes neugdytame miške nieko gero ir neišaugs“. 

Lietuvos miško savininkų asociacijos informacija