Naujienos

2017 - 10 - 25

Seimo KRK apsvarstė Medžioklės įstatymo pakeitimus

Šiandien Seimo Kaimo reikalų komitetas, vadovaujmas Andrejaus Stančiko,  tęsė pataisų Medžioklės įstatymui svarstymą. Savo teikiamą projektą pristatė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika. Jo teikiamam Medžioklės įstatymo Nr. IX-966 5, 6, 11, 13, 14 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui pasiūlymų ir pastabų turėjome ir Lietuvos miško savininkų asociacija. Esminės- dėl sąlygų, kuriomis žemės ir miško savininkais galės suformuoti naujus medžioklės plotų vienetus bei gauti leidimą naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius tame medžioklės plotų vienete.

LMSA atstovo asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis.

Trumpai apie rezultatus. Komitetas iš dalies pritarė LMSA teiktiems pasiūlymams [susipažinti su LMSA raštu galite čia...>>>], tačiau diduma aštrių klausimų bus sprendžiama sekantį trečiadienį pagrindinio - Seimo aplinkos apsaugos komiteto - posėdyje.

Jau informavome, kad praėjusią savaitę Seimo KRK apsisprendė nepritarti K.Mažeikos siūlymui perskirstyti lėšų, surinktų iš mokesčių už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą, tenkančių savivaldybių Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos finansuojamoms priemonėms (dabar yra 70 proc, o siūloma palikti 30 proc.).

Šiandien buvo pritarta Seimo AAK pozicijai, kad suformuoti naujus medžioklės plotų vienetus galės TIK juridinį vienetą-medžiotojų klubą- įsteigę žemės ir miško savininkai. Į šį juridinį vienetą apsijungti galės tiek medžiojantys žemės savininkai, tiek ir nuosavybę turintys, tačiau medžioti nesirengiantys.
Dėl minimalaus medžioklės plotų dydžio- nors siūlymų yra įvairių, tačiau spręs Seimo AAK, o jo pirmininkas K.Mažeika prisilaiko nuomonės, kad esamo reikalavimo- 1000 ha- nereikia keisti.