Naujienos

2017 - 11 - 21

K.Navickas: Valstybinių miškų urėdija bus mobili ir didžiausia Lietuvos įmonė

Iki realios valstybinių miškų urėdijų reformos ir valstybinių miškų valdymo įmonės Valstybinių miškų urėdijos (VMU) įsteigimo liko šiek tiek daugiau nei mėnuo. Aplinkos ministerija (AM), paskelbusi konkursą į Valstybinio miškotvarkos instituto, reorganizuojamo į VMU, vadovo pareigas, jį atšaukė. Esą trys pretendentai į VMU direktorius neatitiko reikalaujamos vadovavimo didelei įmonei patirties, tad konkursą į šias penkerių metų kadencijos pareigybes AM organizuos iš naujo.Šiuo metu vyksta keturių nepriklausomų narių atranka į VMU valdybą, kiti parengiamieji reorganizavimo darbai. Apie tai, kas padaryta ir kokie artimiausi darbai laukia, į tinklalapio www. miskininkas.eu klausimus atsako aplinkos ministras KĘSTUTIS NAVICKAS.

[...]

Rangovai skundžiasi, kad regionuose trūksta žmonių, sunku jų pasamdyti ir dėl labai mažų įkainių, esą urėdijų konkursuose laimi mažiausia kaina, o patys įkainiai nustatyti seniai. Ar nereikėtų valstybei įsikišti?

Ką čia įsikiši. Rangovai – privačios įmonės, privatūs paslaugų teikėjai. Ko mes tikrai nenorėtume, tai užsiauginti tik 1–2 didelius rangovus, kurie po to diktuotų savo sąlygas. Mes sieksime, kad būtų kuo didesnė rangovų įvairovė. Įkainius pasitikslinome: jie yra tokie patys, kaip aplinkinėse valstybėse – Latvijoje ir Lenkijoje. Šiemet po vėtrų ir milžiniškų vėjovartų Lenkijoje, Mozūrijoje, daug Pietų Lietuvos rangovų ten dirba. Įkainiai tokie, kaip Lietuvoje, bet, žinoma, kaip rangovas elgiasi su darbininku, jau kitas klausimas – ar tinkamai atsiskaito ir pan.

Žmonių regionuose nuolat mažėja, dėl šios priežasties mes ir išsaugosime kompleksinę miškininkystę, kad patys miškininkai ruoštų medieną. Galbūt kai kuriuose regionuose mūsų darbuotojus reikės iš vienos vietos perkelti į kitą, be to, mes kalbėsime su privačiais rangovais, kaip problemas išspręsti. Kaip politikas tikrai nesu suinteresuotas Lietuvoje turėti vieną ar dvi  dideles rangovų įmones – būtina įvairovė ir konkurencija.

VMU padaliniai darbų miške turės tiek, kiek turėjo. Be to, urėdijoms prisidės gamtotvarkinės bei rekreacinės veiklos.

[...]

Pilną Angelės Adomaitienės interviu su Aplinkos ministru Kęstučiu Navicku skaitykite portale miskininkas.eu čia...>>>