Naujienos

2018 - 03 - 02

Seime diskutuota, kaip racionaliau plėtoti miškų sektorių Lietuvoje

Š.m. vasario 27 d. (antradienį) Seime vyko apskrito stalo diskusija: „Lietuvos medienos pramonės ir bioekonomikos klasteris: kaip galime tapti lyderiais?“ Moderatoriai- Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas.

 Diskusija vyko nuo 11 val. LR Seime (Gedimino pr. 53, Vilnius), K. Antanavičiaus salėje (III rūmai, 220 k.).

Lietuva gali didžiuotis milžiniškais medienos ir biomasės resursais. Tačiau, šiandien ne visi miškai ir biomasės ištekliai yra optimaliai naudojami. Taipogi, didelė dalis žaliavos eksportuojama perdirbimui kitose valstybėse, šalyje nesukuriant pridėtinės vertės. Vasario viduryje medienos pramonės įmonės paskelbė kuriančios medienos klasterį. Ši didesnės pridėtinės vertės kūrimo šalyje iniciatyva turi eiti išvien su valstybine politika. Diskusijoje buvo keliami klausimai, kaip optimaliau naudoti gamtinius išteklius nepažeidžiant ekosistemos balanso ir kaip skatinti žaliavų apdirbimą šalyje vietoj eksporto.

Diskusijoje dalyvavo:  LR Aplinkos ministerijos viceministras Martynas Norbutas ir AM Gamtos apsaugos ir miškų departamento Miškų politikos skyriaus vedėjas Nerijus Kupstaitisi; asociacijos "Lietuvos mediena" direktorius Raimundas Beinoras; VĮ Valstybinių miškų urėdija Valdybos pirmininkas Gediminas Jasinevičius; Lietuvos miško savininkų asociacijos viceprezidentas Mindaugas Šilininkas; ASU Miškų ir ekologijos fakulteto atstovas dr. Marius Kavaliauskas ir kiti asmenys.

Seime vykusios apskrito stalo diskusijos vaizdo įrašas.

 

Operatyviai atnaujinamus pranešimus sekite mūsų paskyroje socialiniame tinkle Facebook adresu www.facebook.com/lietuvosmiskai.lt