Naujienos

2019 - 02 - 21

Kvietė į diskusiją diskusiją, gavosi pristatymas

Šį ketvirtadienį, vasario 21 d., Aplinkos ministerija kartu su VDU Žemės ūkio akademija sukvietė į miškų politikos diskusiją – konferenciją „Miškininkavimo pokyčiai europinių įsipareigojimų ir visuomenės lūkesčių kontekste“. Jos metu Aplinkos ministerija pristatė jos Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės (GAMPG) specialistų rašomas Miškų įstatymo pataisas, kuriomis neva siekiama subalansuotai derinanti gamtosauginius apribojimus ir racionalų miško išteklių naudojimą. Tokiais valdininkų siekiais detaliau įsitikinti nebuvo galimybių, kadangi pristatomą įstatymo pataisų projekto variantą ministerija savo svetainėje paviešino tik sekančią dieną po konferencijos [susipažinti galite čia...>>>].

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmų konferencijų salėje vykęs renginys susilaukė didelio susidomėjimo.  

Pristatomą įstatymo pataisų projekto variantą Aplinkos ministerija
savo svetainėje paviešino tik sekančią dieną po konferencijos

Susirinko ~130 dalyvių: politikai, mokslininkai, miškininkai, miškų savininkai, aplinkosaugininkai, medienos pramonės atstovai, nevyraiusybinių judėjimų aktyvistai, studentai, žiniasklaida. 

Ir pranešimai buvo informatyvūs, viename renginyje suteikė galimybę išklausyti tai, ką atskiri pranešėjai kalbėjo pavieniui kitose auditorijose. 

Tad konferencijai moderavusiam VDU ŽUA Miškų ir ekologijos fakulteto dekanui prof. dr. Edmundui Bartkevičiui teko nelengvas uždavinys įstatyti pranešėjus į glaustoje konferencijos darbotvarkėje numatytus laiko rėmus. Kadangi pristatymai užtruko, tai ir diskutuoti pritrūko laiko, keletas dalyvių galėjo užduoti vieną kitą klausimą ar išsakyti trumpą repliką.

Susipažinkite su konferencijoje skaitytais pranešimais:

1 Algirdas Klimavičius, AM GAMPG vyr.patarėjas –  Lietuvos valstybės pareigos išsaugant miško buveines

2 Dr.Valerijus Rašomavičius, Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto mokslo darbuotojas – EB svarbos miško buveinių inventorizavimas ir interpretavimas

3 Albertas Stanislovaitis, AM VSTT direktorius – Miško buveinių apsauga Lietuvoje: dabartis ir perspektyvos

4 Dr. Marius Kavaliauskas, NEPCON darbuotojas –  Kirsti negalima saugoti:  kur visuomenė deda kablelį?

5 Dr. Albertas Kasperavičius, Valstybinės miškų tarnybos direktorius – Ekonominis-socialinis apribojimų poveikis

6 Prof.dr. Gediminas Brazaitis, VDU ŽŪA Miško biologijos ir miškininkystės instituto direktorius – Principiniai gamtotvarkinių – ūkinių priemonių vykdymo aspektai EB svarbos miško buveinėse

7 Dr. Nerijus Kupstaitis, AM GAMPG vyr.patarėjas  – Miškų įstatymo pakeitimai europiniams įsipareigojimams vykdyti ir visuomenės lūkesčiams atliepti 

 

Susidarė įspūdis, kad bent jau iš Aplinkos ministerijos vadovybės pusės noro išgirsti ir įsiklausyti į kritines pastabas nebuvo jokio. Kas netiko, praleido pro ausis, sekančią dieną džiaugsmingai paskelbdami  viešą pranešimą ministerijos svetainėje klaidinančia antrašte "Konferencijoje – žalia šviesa siūlomam Miškų įstatymo pakeitimui".   

Penktadienį buvome susitikę su laikinai einančiu aplinkos ministro pareigas energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu, kuris žadėjo automatiškai pakišamų dokumentų nepasirašinėti ir į Aplinkos ministeriją atnešti naują darbo kultūrą [plačiau- čia...>>>]

Kurčiai viena ausimi ministerijai galima priminti, kad nepritarimas teiktiems Miškų įstatymo projektams buvo jai ne kartą išsakytas oficialiais raštais praktiškai visų miškų sektorių atstovaujančių asociacijų ir mokslininkų. Užtildyti valstybinėje miškų žinyboje dirbantys miškininkai irgi randa galimybę išsakyti savo vertinimus [pavyzdžiui, šio 30 metų darbo stažą turinčio miškininko nuomonė...>>>].

Aišku, yra ir besidžiaugiančių atsiveriančiomis naujomis galimybėmis žaliųjų bendraminčių. Tikrieji kurpiamų įstatymo pataisų rėmėjai – tai milijoninių ES projektų įsisavinimo aplinkosaugoje profesionalai, kuriems aplinkosauga jau senokai pasidarė ypač piniginga sritis [plačiau- čia...>>>].

Išmaniuosius telefonus turi daugelis, nedalyvavusieji renginyje galite patys peržiūrėti konferencijos video įrašus:

 Konferencijos „Miškininkavimo pokyčiai europinių įsipareigojimų ir visuomenės lūkesčių kontekste“ I dalis

 Konferencijos „Miškininkavimo pokyčiai europinių įsipareigojimų ir visuomenės lūkesčių kontekste“ II dalis


Sekite naujienas ir įvykius LMSA paskyroje soc.tinkle Facebook:

 

Lietuvosmiskai.lt inf.