Naujienos

2019 - 04 - 09

FFA2019- kokį pasaulį paliksime ateinančioms kartoms?

2019-04-09 vyko jau 12-asisŽemės ūkio ateities forumas tema: „Kita karta“  [Forum for the Future of Agriculture (FFA2019: The next generation.)], Europos žemės savininkų organizacijos (ELO) iniciatyva Briuselyje kasmet rengiamas pasaulinio lygio renginys. Daugiau kaip 2000 dalyvių akivaizdoje garbūs pranešėjai kalbėjo apie žemės ūkio, aplinkos apsaugos, miškininkystės, maisto, bioįvairovės ir kitų svarbių saugios bei sveikos aplinkos žmogaus gyvenimui komponentų suderinamumą. Konferencijoje pasisakė ES Klimato kaitos ir Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisarai Miguel Arias Cañete ir Phil Hogan, dalyvavo Aplinkosaugos Generalinio direktorato gen.direktorius Daniel Calleja Crespo ir daug daug kitų svarbių asmenybių.

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociaciją (LMSA) atstovavo asociacijos pirmininkas ir ELO viceprezidentas dr. Algis Gaižutis.

Forume pasisakę iškėlė daug svarbių temų. Pavyzdžiui, Europos Komisaras Žemės ūkiui ir kaimo plėtrai Phil Hogan pabrėžė, kad būsimas finansinis laikotarpis 2021-2027 gali būti paskutinis toks dosnus žemdirbiams, jei jie nesugebės pagrįsti visuomenei teikiamos naudos panaudojant apie 60 proc. bendrojo ES biudžeto būtent Bendrosios žemės ūkio politikos reikmių finansavimui. Komisaras minėjo, kad Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetas jau patvirtino būsimojo finansinio laikotarpio reglamento 9 tikslus, tačiau dar laukia balsavimas EP ir po to seksiantis derinimas su Europos Vadovų Taryba (ET). Tad greičiausiai sprendimus jau priims naujasis EP ir ET.

 Forumui jau ketvirtus metus pirmininkaujantis buvęs ES aplinkosaugos komisaras Janez Potočnik kėlė idėją, kad pasauliui reikalingas rimtas politinis įsipareigojimas finansuoti su klimato kaita skirtas priemones, nes šiuo metu tarp to, kiek skiriama ir kiek reikėtų- didžiulis atotrūkis. [Skaičiuojama, kad norint pasiekti Paryžiuje sutartus 2030 m. ES tikslus, be kita ko, 40%  sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, kasmet reikia bent 180 mlrd. Eur papildomų investicijų.]Jis minėjo, kad ES šalių vadovai sugebėjo sutarti dėl finansinio stabilumo pakto, kuomet siekiant išsaugoti bankus po 2007-2009 metais kilusios finansinės krizės Europos centrinis bankas išpirko bankų vertybinių popierių už 2,3 trilijono EUR (vadinamoji kiekybinio skatinimo programa).  J.Potočnik manymu, analogiškų priemonių reikia ir aplinkos išsaugojimo srityje.

Peržiūrėti FFA 2019 galima čia:  http://www.ffa.tv/

Sekite naujienas mūsų asociacijos paskyroje soc.tinkle Facebook