Naujienos

2019 - 06 - 15

Latvijos ir Estijos miškų savininkų veiklos aktualijos

Estijos privačių miškų savininkų sąjunga [Eesti Erametsaliit] 2019-06-14 paskelbė viešą kreipimąsi, kuriuo ragina įvertinti aplinkosaugininkų siūlomų taikyti ūkinės veiklos apribojimų paukščių perėjimo metu išimtinai tik miškų ūkyje veiksmingumą prieš priimant politinius sprendimus dėl tokių apribojimų įtvirtinimo įstatymuose. Tuo tarpu latviai planuoja pertvarkyti reikalavimus miškininkavimui, trumpinant rotacijos laikotarpį ir intensyvinant ūkininkavimą. Naujasis Latvijos žemės ūkio ministras Kaspars Gerhards, kuruojantis miškų politikos įgyvendinimą,  susipažįsta su miškų sektoriaus plėtros galimybėmis.

LMIB nuotr.: Arnis Muižnieks, Latvijos miškų savininkų asociacijos Valdybos pirmininkas supažindina  Latvijos žemės ūkio ministrą Kaspars Gerhards su galimybėmis pertvarkyti reikalavimus miškininkystei.

Latvija. Latvijos žemės ūkio ministras Kaspars Gerhards š.m. birželio 12 d. kartu su miškų sektoriaus atstovais aplankė moderniausią Latvijos miškų medelyną „Podiņi“ (auginantrį sodinukus su uždara šaknų sistema), susipažino su Miškų tyrimų stoties darbu, Latvijos valstybinio miškų tyrimų instituto „Silava“ mokslininkais ir aplankė vieną modernesnių lentpūvių „AKZ“ Aizkraukleje.

Latviai planuoja pertvarkyti reikalavimus miškininkavimui, trumpinant rotacijos laikotarpį ir intensyvinant ūkininkavimą. Apsilankymo metu buvo aptarta galimybė naudoti miškų atkūrimo bei įveisimo mokslinių tyrimų rezultatus ir miškininkavimo priemones produktyvesniems, kokybiškesniems miškams, klimato kaitos poveikį miško auginimo ciklui.

Arnis Muižnieks, Latvijos miškų savininkų asociacijos [Latvijas Meža īpašnieku biedrība] valdybos pirmininkas: „Žvelgiant į mišką, matydami tikrąją gamtos situaciją, ne sėdint prie stalo, geriausia galimybė suprasti, kokia veikla yra ir kas ne, už gerą miško auginimą. Esame tokioje situacijoje, kai vyko 60 metų miško veisimo darbai, miškininkai pateikė rekomendacijas dėl miško auginimo, kuris skiriasi nuo ankstesnės praktikos, ir rekomenduojame pastatyti mažesnius pradinius storio miškus, taip pat sustiprinti priežiūrą, klimato kaita lemia kad miško medynai turi būti auginami taip, kad jie būtų atsparesni klimatiniams kraštutinumams, miškų sektoriaus organizacijos susitarė iki 2050 m. padidinti Latvijos miško derlių 25%, o tai reiškia produktyvesnius stendus, daugiau anglies dioksido ir daugiau deguonies. kvėpuoti geresnė gerovė Latvijoje. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, atėjo laikas keisti reguliavimo sistemą, siekiant paskatinti miškų savininkus sodinti daugiau miškų naudojant aukštos kokybės sodinamąsias medžiagas ir suteikti jiems daugiau laisvės priimant sprendimus dėl miškų tvarkymo. “

Estija. Estijos privačių miškų asociacija nemano, kad siekiami šioje šalyje įvesti draudimai dėl ūkinės veiklos, kad nebūtų trikdomi paukščiai bei kiti gyvūnai jų veisimosi laikotarpiu, neturėtų būti nukreipti išimtinai orientuotas į miškininkystę. Pasak Estijos privačios miškų asociacijos, plačiau turėtų būti įvertintas atitinkamų priemonių veiksmingumas:

"Natūralus gyvūnų, paukščių ir vabzdžių sunaikinimas ir trikdymas vyksta ir miesto parkuose, žaliosiose erdvėse, namų soduose, žemės ūkyje ir daugelyje kitų vietų. Kiekvienais metais daugybė paukščių žūsta nuo automobilių, autobusų ir vejapjovių, laukinių turistų, kurie trukdo perinčius paukščius važinėdami visureigiais; kitų veiksnių, pvz., mažų plėšrūnų, valkataujančių augintinių ir plėšriųjų paukščių, kurių dauguma yra apsaugoti, įtaka taip pat iki šiol nėra įvertinta. Turime visas priežastis manyti, kad, atsižvelgiant į temos karštumą, būtinas plataus masto objektyvus tyrimas, kad būtų galima tiksliau apžvelgti visą vegetacijos ir veisimosi metu vykstančią žmogaus veiklą, turinčią įtakos paukščiams. Manome, kad vieną miškininkystės sektorių paskirti atsakingu už visus žmogaus veiklos padarinius yra nesąžininga ir akivaizdžiai neproporcinga."

...

LMSA inf.