Naujienos

2019 - 10 - 30

Atviras laiškas. Dėl su 2020 m. biudžetu siūlomų mokesčių pakeitimų

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija (LMSA) prisidėjome prie svarbios jungtinės iniciatyvos – bendro kreipimosi į šalies vadovus dėl su biudžetu keičiamų mokesčių. Iš viso prie šios iniciatyvos prisijungė 33 šalies organizacijos ir asociacijos.
➡ Kviečiame susipažinti [ Kreipimosi tekstas pdf formatu čia...>>>]

 

J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui
Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui
Lietuvos Respublikos aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui
Lietuvos Respublikos finansų ministrui Viliui Šapokai
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrui Andriui Palioniui
 
Šių metų pradžioje įsigaliojusiai mokesčių reformai buvo keliami keturi tikslai: aiškesnis darbuotojų indėlis į socialinio draudimo sistemą, konkurencingiausias Baltijos šalyse darbo apmokestinimas, ekonomikos augimui palanki mokesčių struktūra, prognozuojama ir stabili mokesčių aplinka. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad po sisteminės mokesčių reformos įsigaliojimo Lietuvoje nepraėjo nė metai, nėra atliktas šios reformos pasekmių ex post vertinimas, o mokesčių srityje vėl siūlomi nauji pakeitimai.
 
Kartu su 2020‐ųjų biudžetu siūlomi mokesčių pakeitimai ne tik iš esmės prieštarauja įgyvendintos mokesčių reformos tikslams, bet ir tęsia tradiciją mokesčių įstatymus rengti paskubomis, deramai neįvertinus jų galimo poveikio, nepaliekant pakankamai laiko gyventojams ir verslui prie jų prisitaikyti: