Naujienos

2020 - 01 - 25

Ribojimai įsigyti privačių miškų investuotojų nesustabdė

Patyrę ir nauji Lietuvos investicijų valdymo rinkos dalyviai investuotojams kuria naujus fondus investicijoms į miškus. Pirmieji bandymai investuotojams buvo itin sėkmingi, tačiau patariama neturėti per didelių lūkesčių dėl grąžos, - 2020-01-22 analizuoja "Verslo žinios".

Nuo sausio įsigaliojo pernai priimti Miškų įstatymo pakeitimai, nustatantys 1.500 hektarų nuosavybės valdymo „lubas“ vienam ar susijusiems asmenims. Iki praėjusių metų pabaigos, iki įsigaliojant ribojimams, miškų rinkoje fiksuotas stambių dalyvių aktyvumas – didieji skubėjo įsigyti sklypų, kol galima, konsolidavusieji pasinaudojo proga.

Šiemet vyks parlamento rinkimai. Investuotojai viliasi, kad vietos rinkoje, iki reguliavimo pasikeitimo atnešusioje dviženkles metines grąžas, reguliavimo aplinka dar gali pasikeisti į liberalesnę.  

„Lietuviškas reguliavimas – apribojimas, griežtumas ir kiekiai – yra unikalus Europoje. Nesu tikras, ar po kurio laiko politinė valia nesikeis ir čia neatsiras dar kokių nors pokyčių. Negaliu atsakyti, bet labai tikėtina, kad čia dar gali įvykti pokyčių“, – svarsto „Invalda INVL“ prezidentas Darius Šulnis.

Plačiau skaitykite "Verslo žinių" žurnalisto Justino Gapšio 2020-01-22 parengtame straipsnyje "Valdžia investavimo į miškus nenužudė: kuriami nauji fondai, traukiamos investuotojų lėšos"


Sekite naujienas LMSA paskyrose soc.tinkle Facebook:

/p>