Naujienos

2020 - 02 - 04

Briuselyje vyksta tarptautinė miškų biologinės įvairovės ir klimato konferencija

2020 m. vasario 4–5 d. ES Aplinkos generalinis direktoratas Briuselyje rengia tarptautinę miškų biologinės įvairovės ir klimato konferenciją. Dvi dienas vyksta įdomios ir įvairiapusiškos diskusijos aptariant miškų ir aplinkosaugos politikų ES bei pasaulyje įvairius aspektus.

Tiesioginė transliacija: https://ec.europa.eu/info/events/international-conference-forests-biodiversity-and-climate_en

Konferencijos programa: https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/agenda_conference_forests_biodiversity_climate.pdf

Miškai užima maždaug 30% žemės sausumos ploto ir juose yra ~80% biologinės įvairovės; suteikia maždaug ketvirtadaliui pasaulio gyventojų pragyvenimo šaltinį. ES lygiu miškai užima maždaug 42% sausumos ploto. Miškai ne tik teikia ekonomines ir darbo galimybes vietos bendruomenėms, bet ir yra nepakeičiamas biologinės įvairovės rezervuaras ir anglies absorbuotojai; jie užkerta kelią dirvožemio erozijai; filtruodami jie tiekia švarų vandenį; jie valo orą; jos vaidina pagrindinį vaidmenį mažinant riziką, susijusią su stichinėmis nelaimėmis, tokiomis kaip potvyniai, sausros, karščio bangos, erozija ar nuošliaužos; ir jie palaiko laisvalaikį ir poilsį, būtinus žmonių sveikatai.

Jei ES miškų plotai plečiasi, tai kitose pasaulio vietose stebimos atvirkščios tendencijos: nuo 1990 iki 2016 m. miškų plotai sumažėjo 1,3 mln. kvadratinių kilometrų.

 


Sekite naujienas LMSA paskyroje soc.tnkle Facebook čia: