Naujienos

2020 - 09 - 17

Mašnyčiose (Druskininkų raj.) paroda - seminaras "Miškininkystė saugomose teritorijose"

Šį ketvirtadienį Mašnyčiose (Druskininkų raj.) artėjančios Miškininko dienos proga vyko paroda - seminaras "Miškininkystė saugomose teritorijose". Renginio iniciatorius- portalo Miskininkas.eu vadovas Dainius Šeronas. Buvo skaitomi pranešimai ir aktyviai diskutuojama apie esamus ir būsimus iššūkius įgyvendinant EK biologinės įvairovės strategiją saugomose teritorijose, ar reikia tobulinti Lietuvos miškų skirstymą į miškų grupes, kaip ūkininkauti ES svarbos miškų buveinėse, kokią techniką racionaliausia naudoti tvarkant saugomų teritorijų miškus ir kitais su minėta tematika susijusiais klausimais.

Renginio pradžioje buvo apdovanoti darbais Lietuvos miškams nusipelnę miškininkai. Džiugu, kad į jų tarpą pateko ir asociacijos narės- bendrovės "Dzūkijos miškas" generalinis direktorius Raimundas Lavrenovas.

Pritariamo atgarsio susirinkusiųjų tarpe susilaukė LMSA pirmininko Algio Gaižučio įžanginis pasisakymas, kuriame jis minėjo šalies kompleksiniam miškų ūkiui ir jo gyvybingumui kylančias grėsmes dėl paskubomis Seimo AAK inicijuojamų sprendimų [plačiau- čia...>>>]

Iš esmės visi kalbėjusieji akcentavo, kad negali būti priešpriešos tarp miškininkų, miškų savininkų ar valdytojų bei gamtosaugininkų – jie privalo argumentuotai diskutuoti, išmokti ramiai kalbėtis, išklausyti vieni kitus ir rasti bendrą sutarimą, kaip tvarkyti miškus saugomose teritorijose, kokioms nuostatoms skirti prioritetą ir siūlyti atitinkamus sprendimus politikams. Europos Parlamento narys Juozas Olekas priminė, kad šiuo metu rengiama ES miškų strategija, be to, visas ES kursas orientuotas į žaliąją politiką. Lietuvai reikės atliepti į minėtus dokumentus, tačiau europinės nuostatos ir dėl saugomų teritorijų, ir dėl biologinės įvairovės, ir dėl jų priežiūros yra rekomendacinio pobūdžio, tad kiekviena šalis narė turės pakankamai laisvės pasirinkti savo modelius, tačiau dėl jų reikės susitarti, be to, sulaukti ir visuomenės palaikymo.

Asociacijos ekspertas Alfredas Galaunė pristatė tarptautinio projekto "My Sustainable Forest" plėtojamus sprendinius ir jų reikšmę tvariai miškininkaujant Lietuvos ir Europos privačiuose miškuose. Su jo ir prof.Gintauto Mozgerio pranešimu tema "Miškininkystės iššūkiai ir nuotoliniu žemės stebėjimu pagrįsti sprendimai" galima susipažinti čia...>>>

išsamiau: