Naujienos

2020 - 09 - 28

✅ Europinės miškų sektorių atstovaujančios organizacijos kreipėsi į Europos Parlamentą

Prieš balsavimą  Europos Parlamente dėl europarlamentaro Petri Sarvamaa pranešimo Europos miškų strategija - kelias į ateitį, planuojamą kitą savaitę, ES miškų ir medienos pramonės sektorius norėtų pasidalinti trimis priežastimis, dėl kurių EP turėtų palaikyti Prenešimą dėl ES miškų strategijos, už kurį jau balsuota AGRI komitete. Mūsų nuomone, ataskaita pateikia būsimą ES miškų strategiją su visais pagrindiniais ingredientais, leidžiančiais miškų  sektoriui atlikti savo pagrindinį vaidmenį siekiant Europos žaliojo susitarimo tikslų, įskaitant klimato neutralumą iki 2050 m. [Bendro pareiškimo tekstas]

Paskelbtame bendrame ES miškų ir medienos sektorių atstovaujančių europinių organizacijų pareiškime įvardinamos 3 priežastys kodėl Europos Parlamentas turi patvirtinti europarlamentaro Petri Sarvamaa rengtą pranešimą dėl naujosios ES miškų strategijos:

Visos miškų funkcijos svarbios;
Žmonės, darbo vietos ir kaimiškos vietovės yra svarbu;
 Suderinamumas, koordinacija ir komandinis darbas yra svarbu.

Bendro pareiškimo tekstas: bit.ly/36bADoI

1) Svarbios visos miško funkcijos

Ataskaitoje remiamasi tvarumo principais, kurie užtikrina balansą tarp miškų teikiamų aplinkosauginių, ekonominių ir socialinių naudų ir miškininkavimo. Joje siekiama rasti pusiausvyrą tarp biologinės įvairovės išsaugojimo, klimato apsaugos ir ekonominės veiklos, kuomet nei viena funkcija nėra dominuojanti kitų atžvilgiu. Tai gerai apibendrinta pranešime, kuriame pabrėžiama „būtinybė formuoti nuoseklų požiūrį siekiant apjungti biologinės įvairovės apsaugą ir klimato apsaugą klestinčiame miškų sektoriuje ir bioekonomikoje “. Kalbant apie klimato pokyčius, pranešime pakartojama būtinybė stiprinti bendrą miškų naudą klimatui ir miškų vertės grandinę, būtent skatinti CO2 sekvestravimą ir anglies kaupimą miškuose ir medienos produktuose, taip pat atsinaujinančiais miškų ištekliais pakeičiant iškastines medžiagas bei iš jų išgaunamą energiją. Ataskaitoje taip pat aiškiai nurodoma, kad tik tvarūs ir sveiki miškai gali ir toliau teikti šias įvairias ekosistemų paslaugas.

Šis holistinis „neatitrūkęs nuo realybės“ požiūris, pagrįstas tvariu miškų valdymu, yra tai, ko reikia miškų sektoriui iš būsimosios ES miškų strategijos, kad būtų galima ir toliau tenkinti didėjančius plačiosios visuomenės lūkesčius.

2) Žmonės, darbo vietos ir kaimiškos vietovės yra svarbu

Ataskaitoje dėmesys sutelkiamas į žmogiškuosius aspektus, visų pirma nurodant žmones, kurie dirba ir kuria jie tiesiogiai ar netiesiogiai gyvena iš miškų ir miškų sektoriaus, taip pat kitus piliečius, kuriems miškai teikia daug malonumo ir kasdienės naudos.

 [...] tęsinį skaitykite orginalo kalba[...]