Naujienos

2020 - 10 - 01

Vokietija rengiasi atlyginti miškų savininkams už ekosistemines paslaugas klimato kaitos stabilizacijai

Berlynas. 2020-10-01. Vokietijos miškų ūkio skėtinės organizacijos Vokietijos miškų tarybos (DFWR) visuotiniame susirinkime, dalyvaujant Vokietijos Vokietijos federalinei maisto, miškų ir žemės ūkio ministrei Julija Kliokner (Julia Klöckner) priimta „Berlyno deklaracija 2020 m. - miškų klimato apsaugos pasiekimai“. Numatoma, kad miškų savininkams Vokietijoje bus mokamos išmokos už ekosistemines paslaugas klimato kaitos stabilizacijai iš iš energetikos ir klimato fondo, į kurį suplauks mokesčiai iš kuriamos nacionalinės išmetamųjų teršalų prekybos sistemos (su fiksuotomis kainomis už toną CO2).

Federalinė ministrė Julija Klöckner ir DFWR prezidentas Georgas Schirmbeckas. Nuotrauka: DFWR

 Turime sukurti daugiau paskatų tiems, kurie turi miškus, kad išlaikytume miškų klimato apsaugos funkciją arba ją išplėstume“, - pabrėžė DFWR prezidentas Georgas SchirmbeckasMes raginame federalinę vyriausybę inicijuoti nuo miško ploto priklausantį klimato efektyvumo premiją miškų savininkams, kurie deramai ir profesionaliai bando pritaikyti savo miškus prie besikeičiančio klimato, kad jie galėtų veikti kaip anglies kaupyklos ir atlikti įvairias plačiajai visuomenei skirtas funkcijas. “, - tęsia G. Schirmbeckas.

Federalinė maisto, miškų ir žemės ūkio ministrė pasisako už ekosistemines paslaugas klimato kaitos stabilizacijai ir Vokietijos miškų tarybos (DFWR) visuotiniame susirinkime pranešė, kad ji stengsis įtraukti klimato apsaugą kuriant ekosistemų paslaugų atlyginimo priemones. Federalinė ministrė Julia Klöckner: „Miškai ir tvarus miškų valdymas Vokietijoje yra geriausi kovotojai klimato apsaugos srityje. Vokietijos miškai kasmet absorbuoja ~ 127 milijonų tonų CO2 . Štai kodėl aš aiškiai sakau: jei mes įvedame mokestį teršėjams už CO išmetimus į atmosferą, tuomet iš kitos pusės, mes taip pat turime pagerbti tuos, kurie prižiūri mūsų miškus - pagrindinius klimato apsaugininkus. Kartu ši išmoka neturi reikšti, kad miškai bus nebetvarkomi. Tai prisidėtų prie tolesnio kenkėjų (kinivarpų) plitimo. Mūsų sukurta federalinės žemės darbo grupė čia kuria modelį “.

G.Schirmbeckas: „Be federalinės ir valstybinės finansavimo programų, miškų savininkams reikia papildomų finansinių paskatų, kad jie galėtų aktyviai pritaikyti savo miškus prie klimato pokyčių, kad jie surištų CO2 , apsaugotų klimatą ir atliktų įvairias visuomenės funkcijas. Norint greičiau pasiekti reikiamą neutralią klimato ekonomiką mūsų šalyje. 2021 m. pradės veikti nacionalinė išmetamųjų teršalų prekybos sistema su fiksuotomis kainomis už toną CO2 . Gautos papildomos pajamos į energetikos ir klimato fondą sukuria federalinei vyriausybei galimybę atlyginti Vokietijos miškų savininkų pastangas klimato apsaugai. Nes tvarkomi miškai yra nepaprastai svarbūs kaip anglies kaupykla tuo švelninant klimato kaitą “.

Besivystanti klimato kaita labai greitai keičia miško medžių gyvenimo sąlygas. Miškų savininkai ir miškininkai susiduria su iššūkiu išlaikyti mišką ir pritaikyti jį klimato pokyčiams, nepaisant kai kuriais atvejais patiriamų didelių finansinių nuostolių ir likvidumo trūkumo. Todėl nepaprastoji federalinės ir atskirų žemių vyriausybės pagalba, siekianti iki 1,5 mlrd. eurų, yra svarbus signalas padėti miško savininkams atlikti visuomenės keliamas užduotis.

Šaltinis: www.dfwr.de