Naujienos

2020 - 10 - 30

Aktyvėja diskusijos dėl būsimosios ES miškų strategijos

Europos Parlamento intergrupė „Biologinė įvairovė, medžioklė, kaimiškosios vietovės" ( “Biodiversity, Hunting, Countryside”) surengė klausymus dėl naujosios ES Miškų strategijos. Naujoji ES miškų strategija bus ES „Žaliojo susitarimo“ įgyvendinimo esminė dalis. Ją planuojama paskelbti 2021 m., tačiau miškų ūkio valdymo klausimai jau yra aptariami ir šiuo metu, ES biologinės įvairovės strategijos kontekste.

Kalbant apie biologinės įvairovės išsaugojimą, visų pirma yra siekiama natūralių senų miškų išsaugojimo. Europos Komisija siekia įgyvendinti artimą gamtinių procesų atkartojimui ūkininkavimą, kad prisidėtų prie biologinės įvairovės apsaugos. Europos Parlamentas nesenai savo iniciatyva priėmė pranešimą „Europos miškų strategija - kelias į priekį“. Didžioji dauguma EP narių nubalsavo už tai, jog būtina užtikrinti, kad miškai ir toliau galėtų atlikti daugiafunkcinį vaidmenį.

Miškai kenčia: jiems karšta, jie ištroškę, jie serga. Susidūrę su šia krize, miškininkai yra bejėgiai. Kaip ES gali atsakyti į laukiančius iššūkius?

Renginio įrašą galima peržiūrėti YouTube kanale: https://www.youtube.com/watch?v=fGXnf-y6ZsU

Pranešimų medžiaga pateikiama Intergroupės "Biodiversity, Hunting, Countryside" svetainėje:
https://www.biodiversityhuntingcountryside.eu/

Ko tikisi EP iš ES miškų strategijos- trumpas video: