Naujienos

2020 - 10 - 27

Miškų savininkų dalyvavimas yra būtina sąlyga siekiant naujų ES biologinės įvairovės strategijos tikslų saugomose teritorijose

Š. m. spalio 20–22 dienomis organizuotos ES žaliosios savaitės 2020 tema - „Nauja žmonių ir gamtos pradžia“. Šios iniciatyvos metu vyko  keletas renginių, kuriuose aptartas miškų vaidmuo, ypač ekologiniu požiūriu. Europos miško savininkų asociacijų federacijos CEPF atstovai buvo pakviesti kalbėti aukšto lygio konferencijoje, kurioje daugiausia dėmesio buvo skiriama naujiems ES biologinės įvairovės strategijos tikslams saugomose teritorijose. Sesijos metu pranešėjai pasidalijo savo perspektyvomis apie dabartinius iššūkius ir galimybes pasiekti šiuos tikslus bei apie biologinės įvairovės ir klimato kaitos švelninimo bei prisitaikymo tikslų svarbą.

Apie ES žaliosios savaitės 2020 renginius jau informavome LMSA paskyroje soc. tinkle Facebook čia...>>>

Aplinkos generalinio direktorato Gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Nicola Notaro pradėjo renginį pristatydamas Komisijos techninio dokumento dėl saugomų teritorijų nustatymo kriterijų ir gairių projektą.

Po pirmųjų Slovakijos atstovės Katarinos Butkovská apmąstymų , CEPF patarėja politikos klausimais Hélène Koch išdėstė pirminę CEPF reakciją į Komisijos techninio dokumento projektą.

Hélène Koch atkreipė dėmesį, kad norint pasiekti ES Bioįvairovės strategijos tikslų į saugomas teritorijas patenkančiuose miškuose, būtina nepamiršti 3 dalykų:

 Nepamirškite miškininkų ir miško savininkų [Don’t forget the people behind the forests]
 Prisiminkite praeities pamokas [Remember the lessons from the past]
 Stebėkite klimato kaitos poveikį [Keep an eye out for impacts of climate change]

M. Koch apgailestavo, kad dabartiniame dokumento projekte nėra kalbama apie miškų savininkus, kurie, pasak jos, yra pagrindinis šios diskusijos elementas. Ji pabrėžė tinkamą miško savininkų dalyvavimą, nes įsitraukimo procesas yra būtina sąlyga norint sėkmingai ir ekonomiškai įgyvendinti saugomų miškų apsaugos tikslus. Be to, į saugomų teritorijų nustatymo procesą turėtų būti įtraukti konkretūs aspektai dėl finansinės paramos miškų savininkams ir pagarbos jų nuosavybės teisėms, tęsė ji. Kalbėdama apie pirminių ir senų miškų, kurie bus griežtai saugomi, identifikavimą ir žemėlapius, ji paragino valstybes nares dirbti glaudžiai bendradarbiaujant su nacionaliniais ir regioniniais miškų savininkų atstovais.

ES Žaliosios savaitės 2020 spalio 21 d. Sesijos 1.1 "The New EU Biodiversity Strategy Targets For Protected Areas" vaizdo įrašas kanale Youtube:

Kalbant apie klimato pokyčius, IUCN Europos regioninio biuro vyresnysis politikos vadovas Alberto Arroyo Schnell pasidalino M. Koch nuomone apie poreikį įtraukti miško savininkus nuo pat pradžių. Pono Notaro teigimu, saugomų teritorijų kriterijai ir nustatymas turėtų būti grindžiami mokslu ir padaryti ekologiniu požiūriu, tačiau jis taip pat pridūrė, kad su suinteresuotomis šalimis yra ir bus konsultuojamasi bei užtikrino, kad Europos Komisijai yra labai svarbūs socialinių partnerių ir miškininkai interesai.

 

Visus ES žaliosios savaitės 2020 įrašus rasite čia...>>>


Kiti pranešimai apie ES žaliosios savaitės 2020 renginius LMSA paskyroje soc. tinkle Facebook:

...

...