Naujienos

2021 - 05 - 14

Moksleivių konkursas "Kodėl noriu būti miškininku": rašiniai įvertinti, metas teikti piešinius

Baigėsi svetainės www.miskininkas.eu organizuotas mokinių rašinių konkursas “Kodėl noriu būti miškininku”, kuris nustebino jaunųjų gamtos ir miško draugų nuoširdumu bei kūrybiškumu. Tikrai buvo malonu skaityti pradinukų, penktokų, šeštokų ir vyresniųjų mintis apie pažintį su mišku bei jo pasauliu, vaikams tokiu paslaptingu ir suteikusiu tiek daug žinių apie medžius, įvairius kitus augalus, mažus ir didelius gyvūnus, vabzdžius. Visa ši pažintis ir potyriai skleidžia meilę, rūpestį išsaugoti miškus dabartinei ir ateities kartoms, norą juos pagausinti, atsakingai prižiūrėti.

Pralaimėjusių šiame moksleivių rašinių apie mišką i rmiškininkus konkurse nebuvo – tiek dalyvių ir mokytojų, tiek organizatorių, tiek partnerių, nes visus jungė bendras tikslas ir toliau Lietuvoje matyti ne vien tik gražius miškus, sengires bei jaunuolynus, sodinukų plantacijas, bet ir miškus prižiūrinčius ir puoselėjančius žmones, užtikrinančius tvarų miškininkavimą, žaliųjų masyvų teikiamą džiaugsmą žmonėms. 

Dėl karantino ribojimų nugalėtojai buvo pasveikinti ir paskelbti nuotolinėje pagerbimo šventėje š.m. gegužės 14 d. Su nugalėtojų rašiniais susipažinti galima miškininkas eu svetainėje čia...>>>

Konkursas tęsiasi. Jaunieji miško bičiuliai kviečiami dalyvauti piešinių konkurse „Kodėl noriu būti miškininku“, juk  kartais mieliau savo jausmus ir norus išreikšti spalvomis ant popieriaus lapo ar drobės. Tikime, kad dar nepažintų ir neatrastų jaunųjų piešimo talentų tikrai daug !

Daugelio žymiųjų pasaulio dailininkų kūryboje gausu vaizdų su miškais, gamtos harmonija: juos teptuku įamžino mūsų genijus Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, norvegų pasididžiavimas Edvardas Munkas, prancūzų impresionistas Klodas Monė ir daugelis kitų. Ar išdrįstumėte lygiuotis į šiuos vaizdo virtuozus ir nupiešti miško vaizdą su dirbančiu ar miško gyventojams padedančiu miško specialistu? Ką Jūs manote apie miškininkus? Padėkite savo kūrybiškumu, jaunatviška drąsa, polėkiu bei idėjomis pristatyti miškininkų profesiją plačiajai visuomenei.

Mokinių piešinių konkursas „Kodėl noriu būti miškininku“ yra gera proga suaugusiems išgirsti vaikų balsą, o vaikams – jau dabar pasijusti specialistais, atsakingais už miškus bent pieštuko, akvarelės, aliejinių dažų ar grafikos pagalba.

.