Naujienos

2021 - 06 - 29

Pristatytas atnaujintas Dubravos arboretumas

Šį pirmadienį, 2021-06-28, pristatytas per keletą pastarųjų metų atnaujintas Valstybinių miškų urėdijos Dubravos arboretumas. Atnaujintos išskirtinių augalų kolekcijos, sukurta smulkioji infrastruktūra bei informacinė sistema. 

Nuo 2016 m. ES fondų lėšomis vykdant arboretumo atnaujinimo projektą, atlikti svarbiausi infrastruktūros atnaujinimo darbai, įrengti pėsčiųjų takai, kuriais galima patogiai pasiekti įdomiausius, vertingiausius augalus, pamatyti gražiausius vaizdus, taip pat įrengtos atokvėpio vietos, suoliukai. Tvora aptvertas ypač vertingų augalų plotas, įrengti įvažiavimo vartai ir varteliai lankytojams.

51,5 hektaro ploto Dubravos arboretumas įkurtas Kauno rajone šalia Vaišvydavos gyvenvietės. Jame lankytojai gali susipažinti su išskirtine, daugiau kaip 2000 augalų rūšių, dendrologine kolekcija. Joje surinkti ir auginami mokslo, pažintiniu ir dekoratyviniu požiūriu vertingi vietinės ir svetimžemės dendrofloros augalai. Tarp jų yra unikalių – labai retų atvežtų, nebūdingų Lietuvos gamtai bei vietinės selekcijos medžių ir krūmų. Čia siekiama kaupti, saugoti, tirti ir eksponuoti savaiminius ir atvežtinius sumedėjusius augalus, sudaryti sąlygas moksliniams tyrimams ir švietimui.

Akimirkomis iš vakarykščio renginio dalinasi Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys miškininkas Justinas Urbanavičius:

1958 metais įkurtas Dubravos arboretumas dešimtmečiais augo ir plėtėsi, o 2000 metais jam suteiktas dendrologinės kolekcijos statusas ir arboretumas paskelbtas saugomu gamtos objektu.

Dubravos arboretumo lankymas nemokamas, pagrindinė parko teritorija lankoma bet kada, tik „Retųjų medžių“ ir „Pušūnų ir erikinių“ kolekciniai skyriai lankomi darbo dienomis, darbo valandomis. Adresas: Liepų g. 12, Girionys, Kauno r.