Naujienos

2021 - 09 - 27

EBPO rekomenduoja įvesti atlygį už ekosistemų paslaugas ir tvarų miškų valdymą

Šį pirmadienį, rugsėjo 27 d., Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Mathiasas Cormanas, Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir EBPO aplinkos direktorius Rodolfo Lacy pristato pirmąją Lietuvos aplinkosaugos veiksmingumo apžvalgą [nuoroda...>>>], jos išvadas ir rekomendacijas. Apžvalgoje nagrinėjama Lietuvos pažanga, siekiant įgyvendinti aplinkosauginius tikslus ir tarptautinius įsipareigojimus dėl klimato, bei pateikiamos rekomendacijos.

 

EBPO ataskaitos skirsnyje "Klimato, oro, atliekų ir gamtos išteklių valdymo rekomendacijos"  siūloma:

  • Apsvarstyti galimybę įvesti mokėjimus už ekosistemų paslaugas ir tvarų miškų valdymą; užtikrinti biologinės įvairovės apsaugos programų finansinį tvarumą.

 Tuo pačiu, aplinkos ministras Simonas Gentvilas  pabrėžė, kad didžiausias iššūkis - deramai atlyginti už įvedamus aplinkosauginius apribojimus, saugomų teritorijų plėtrą žemės ir miško savininkams, valstybinių miškų valdytojams, ūkininkams. Todėl jau ateinančių metų pavasarį Seimą pasieks konkretūs pasiūlymai, kaip bus įgyvendinama konstitucinė pareiga adekvačiai atlyginti už nuostolius, patiriamus dėl nuosavybės teisių ir ūkinės veiklos aplinkosauginių apribojimų.

 

   

Susipažinti: Lietuvos aplinkosaugos vertinimo apžvalga...>>>. Jos santrauka  čia...>>> 

Žiūrėkite ministro S.Gentvilo pasisakymą dėl EBPO ataskaitos ir rekomendacijų:

 

.