Naujienos

2021 - 09 - 30

Nacionalinio miškų susitarimo link: surengtas II-sis nacionalinės miškų vizijos forumas.

Rengiant Nacionalinį susitarimą dėl miškų (NMS), 2021-09-29 (trečiadienį) Aplinkos ministerija sukvietė į II-jį -  Nacionalinės miškų vizijos - forumą. Į Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos salę Girionyse (Kauno raj.) susirinko ~100 forumo dalyvių, kurių kantriausieji sulaukė ir NMS II-jo forumo pabaigos. 

NMS II-jį forumą pradėjęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasveikino susirinkusią „miškuomenę“. Ministro žodžiais, forume susirinko bendruomenė, kartu sprendžianti, kokios taisyklės galios, pagal kokią strategiją ir viziją gyvens miškų sektorius.

Seimo narys Justinas Urbanavičius palinkėjo forumo dalyviams „siekti bendro ir kryptingo tikslo – atrasti Nacionalinį miškų susitarimą, aiškią miškininkavimo ir miškų saugojimo kryptį“.

Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis savo pranešime apie esamą miškų būklę ir tarptautinius šalies įsipareigojimus ateičiai pabrėžė, kad susitariant dėl miškų ateities svarbu nepamiršti šių įsipareigojimų. Jo žodžiais, Lietuvos miškai turi didelį potencialą užtikrinti visus svarbiausius visuomenės poreikius miškams ir atliepti miškų sektoriui kylančius iššūkius, tačiau tam būtini tiek miškų politikos, tiek ir praktinio miškininkavimo pokyčiai. [dr. Nerijaus Kupstaičio pranešimą galima rasti čia...>>>]


 

Vertingoji Forumo dalykinė dalis – 16 sektorinių grupių parengtos ir pristatytos Vizijos ir jas pagrindžiančios darbo knygos. 16 sektorinių grupių pristatytos jų siūlomos Vizijos, atspindinčios kiekvienos iš interesų grupių interesus ir svarbiausius lūkesčius [su vizijų pristatymais galima susipažinti čia...>>>]

Likusioji forumo dalis vertinga tik tuo, kad buvo galimybė sudalyvauti chaotiškame socialiniame eksperimente ir pabendrauti gan skirtingiems žmonėms tarpusavyje. Tad daugelis dalyvių liko šokiruoti ir nusivylę padriku skambiai pasivadinusių "facilitatorėmis" ministerijos samdomų konsultantų proceso organizavimu, metodiniu nepasirengimu, nesugebėjimu aiškiai ir skaidriai organizuoti bendrakūrystės procesą. Berods, tai buvo paskutinis NMS renginys, kuriame dalyvavo samdytos konsultantės, kadangi sutartis baigėsi, o ją pratęsti ar sudaryti naują AM kol kas lyg ir nesvarsto).

Kadangi šios vizijos buvo rengiamos net kelis mėnesius, išdiskutuotos, išgrynintos, parengtos siūlomas vizijas pagrindžiančios NMS Vizijos etapo darbo knygos [susipažinti su tekstais galima čia...>>>], tai  yra pagrindas įvertinti ir atrinkti visiems priimtinas nuostatas, vėliau integruojant į vieningą Nacionalinę miškų sektoriaus viziją. Šį darbą, susisteminant ir integruojant labiausiai priimtinas vizijų nuostatas į bendrą viziją (kuri  taps Nacionalinio susitarimo dėl miškų dalimi), patikėta atlikti  redakcinei grupei.

LMSA dalyvavo Privačių miško savininkų sektorinės grupės darbe.

Šios grupės viziją pristatome čia ⬇

Visą NMS II-jo forumo vaizdo įrašą galima peržiūrėti soc.tinklo Youtube kanale:

Papildymas: dalis aplinkosaugos aktyvistų užsipuolė NMS Koordinacinės grupės suformuotą Redakcinę grupę NMS Nacionalinei miškų vizijai, 2021-10-04 kreipimusi siūlydami nuo pat NMS proceso pradžios sudarytą NMS proceso koordinacinę grupę ir jos sudarytą redakcinę grupę pripažinti negalinčiomis toliau veikti ir reikalaudami reorganizacijos [plačiau čia...>>>]. Kad tokia pozicija būtų svarstyta ir dėl jos sutarta tose 5 sektorinėse grupėse, kurių vardu pasirašo pareiškimą pasirašę asmenys, neteko girdėti.