Naujienos

2023 - 11 - 09

Aplinkos ministras S.Gentvilas: didysis iššūkis, kad Lietuvoje sprendžia tie, kas garsiausiai šaukia

Šį ketvirtadienį, 2023-11-09 Vilniuje vykusiame Lietuvos XVII urbanistiniame forume tema: Tvarumas – tik skambus šūkis ar urbanistikos kasdienybė? aplinkos ministras Simonas Gentvilas paatviravo: "didysis iššūkis, kad  Lietuvoje sprendžia tie, kas garsiausiai šaukia". Tas ypač tai akivaizdu su miškais, kai be galo daug nepagrįstų mitų skleidžiama apie neva beatodairišką miškų iškirtimą. Ir tada aktyvistų balsai nubloškia ekspertų nuomonę, o racionaliems sprendimams priimti labai pritrūksta politinės drąsos, ypač- sprendimų priėmėjų tarpe.

Situacija įvardinta taikliai: sustingimas, aktyvistų vykdomo spaudimo rezultate kylanti viešojo sektoriaus, ekspertų, politikų baimė priimti racionalius sprendimus.

Įdomiausiai, kad ir pati AM finansuoja ir skatina tokį aktyvistų "advokatavimą", prisidėdama ne vien pataikavimu, bet ir gan didelėmis sumomis (pavyzdžiui, pernai NVO aktyvistų "advokatavimo" veikloms skirta 500 000EUR, https://klimatokaita.lt/aktualijos/naujienos/parengtos-salygos-kaip-aplinkosaugos-nevyriausybinems-organizacijoms-bus-teikiamos-finansines-paskatos/ ). Dar daugiau pinigų mokymui mitinguoti ir vykdyti "akcijas" ateina iš ES finansavimo. Apie tai nesenai rašė "Ūkininko patarėjas" (plačiau: https://rb.gy/3fw5qt ).

⇒ Išklausyti ir peržiūrėti šį ir kitus pasisakymus, prenešimus šį ketvirtadienį, 2023-11-09 Vilniuje vykusiame Lietuvos XVII urbanistiniame forume tema: Tvarumas – tik skambus šūkis ar urbanistikos kasdienybė? galite Youtube kanale: https://youtu.be/PrMuem0xWdk?t=7283