Naujienos

2022 - 01 - 15

Seimo KRK akiratyje- apleistų žemių panaudojimas miškų plėtrai

2022 m. sausio 14 dieną įvyko didelio susidomėjimo sulaukęs Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) posėdis. Vienu iš klausimų posėdyje aptarėme apleistų ž.ū. žemių panaudojimą miškingumui didinti ir agromiškininkystės plotams formuoti. Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija (LMSA) pateikėme komitetui išsamius pasiūlymus raštu [LMSA raštas Nr.2.]  ir posėdžio metu asociacijos pirmininkas dr. Algis Gaižutis pristatė prezentaciją [susipažinti su LMSA prezentacija].

Posėdžio vaizdo įrašas: https://bit.ly/34RNrC7

 ŽŪM pateiktais duomenimis, nuo 2013 metų apleistos žemės plotai sumažėjo kartais: nuo 190 tūkst. ha iki 37,4 tūkst. ha. Tai sudaro vos 1,1 proc. visos šalies žemės ūkio naudmenų. Apleistos valstybinės žemės yra 8 tūkst. ha, o privačios – 29,3 tūkst. ha.

Vyriausybė rengia sprendimus, leisiančius žemės ūkio veiklai nepatrauklius plotus transformuoti į mišką. Prabilta apie agromiškininkystės sistemos kūrimą ir įteisinimą.

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos vadovas dr. Algis Gaižutis pristatė savo taiklias įžvalgas. Atkreipė dėmesį, kad numatomam miškingumui didinti esamų apleistų žemės ūkio paskirties plotų nepakaks, reikės ieškoti ir kitų išeičių. Taip pat kėlė klausimą, ar urėdijos medelynai pajėgs užauginti reikalingą kiekį sodmenų.

Aplinkos viceministras Danas Augutis patikino – taip, esami pajėgumai leidžia gerokai didinti apimtis ir tenkinti augantį poreikį. Tačiau KRK nariai taip pat kelia klausimą, kad neprotinga būtų visą nenaudojamą žemės ūkio paskirties žemę užleisti mišku.